OSTIN

uuden *

kannettavan ja ällistys suuri kun avasin koneen, asennettuna kaikenlaista roinaa mm googlen selain. Yritin ensin poistaa kaikki ylimääräinen mutta tulin siihen tulokseen että ajan live linuksilla levyn randomia läpi ja asennan seiskan uudelleen puhtaalle levylle. En ihmettele jos ensikertalainen menee sormi suuhun kun tuollaisia asennetaan kone täyteen.

3

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Google Chrome on hyvä selain, mutta siinä olet oikeassa, että markettikoneiden mukana tulee aivan kauheasti kaikkea turhaa roinaa jotka hidastavat konetta ( Jos ohjelmat käynnistyvät Windowsin mukana). Koneen valmistajat laittavat mukaan erillaisia kokeiluohjelmia.

    • niin se on

      >kannettavan ja ällistys suuri kun avasin koneen, asennettuna kaikenlaista roinaa mm googlen selain. Yritin ensin poistaa kaikki ylimääräinen mutta tulin siihen tulokseen että ajan live linuksilla levyn randomia läpi ja asennan seiskan uudelleen puhtaalle levylle. En ihmettele jos ensikertalainen menee sormi suuhun kun tuollaisia asennetaan kone täyteen. <

      Voi sen levyn formatoida sillä Windowsin levylläkin, mutta tee miten parhaaksi katsot. Jos et kovin paljon pelaa niin kannattaako siihen Windowsia asentaa lainkaan.

      Tässä osoite jos asennat Windowsin: http://www.mydigitallife.info/official-windows-7-sp1-iso-from-digital-river/

      Sieltä valitset saman version mikä itselläsi on. Minä tein juuri noin, mutta ei sitä Windowsia tule paljon käytettyä, käytän Ubuntua noin 98 % käytöstä.

    • uuden *

      joo voi mutta tuo ajaa kaksi kertaa randomia levyn läpi joten siihen ei jää mitään piiloon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      56
      2950
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2731
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      38
      2441
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2359
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1928
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1559
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1235
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1203
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1060
    Aihe