Lentokapteenia jurppii meteli

Lentokapteeni.

Sitä kun lentää maailman äärestä sinne missä pippuri kasvaa ja tulee Timbuktun ja Persian kautta takaisin, niin haluaisi nopean kyydin lentokentältä kotiin ja hiljaiseen asuntoon nukkumaan.

Vaan mitä vielä. Naapurissa metelöidään, lauletaan, ajetaan partaa ja valvotaan yöt ja päivät. Kuulen jopa leivänpaahtimen napsautuksen kun seinän takana tehdään aamupalaa, kuulen yläkerran kävelyn ja alakerran paitojen silittämisen. Naapurin koraaninluku kuuluu selvästi ja kauheaa on asua alimman kerroksen asunnossa kun pihan tenukepit katsovat suoraan ikkunasta sisälle puhumattakaan nyt äideistä kymmenen lapsensa kanssa.

Ettekö te ihmiset osaa lainkaan käyttäytyä!?! Ettekö ymmärrä että tämä talo on elementtitalo, korostan ELEMENTTITALO, ja elementtitaloissa kaikki äänet kantautuvat naapureille! Täällä itäisessä kaupunginosassa ihmisillä ei todellakaan ole tapoja eikä kulttuuria edes tunneta ja kakaroita on joka paikka täynnä meluamassa! Tämä on näitä huonoja taloja, rv 2007, mutta parempaankaan ei ollut varaa kun tuli erokin tuossa ja vaimo jäi kantakaupungin asuntoon yksinään.

Muistakaa että kaikki eivät tee päivätyötä vaikka meluatte te päivälläkin!

8

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lsdjfllfai

      Taidat asua Vuosaaressa?

      • Lentokapteeni.

        En halunnut ottaa asuma-aluettani esille, koska haluan saada tämän lääväni myytyä. Mutta oikein arvasit, Vuosaaressa asutaan, täällä "parempien ihmisten" alueella, en viitsi sanoa missä.

        Voisiko jopa olla niin että itähelsinkiläisille tehdään huonommat talot kun eivät osaa valittaa?


      • Asioista perillä
        Lentokapteeni. kirjoitti:

        En halunnut ottaa asuma-aluettani esille, koska haluan saada tämän lääväni myytyä. Mutta oikein arvasit, Vuosaaressa asutaan, täällä "parempien ihmisten" alueella, en viitsi sanoa missä.

        Voisiko jopa olla niin että itähelsinkiläisille tehdään huonommat talot kun eivät osaa valittaa?

        Voi, voi Hilda-Rane parkaa, kun pitää esittää eri hahmoja, ensin monena eri naisena, sitten vanhana merikarhuna, paappana, nyt lentäjänä ja aina samat hullun puheet..
        Sama levy tolla kallion hamemiehellä aina päällä, kalliossa asut, kuuntelet vanhan talon ääniä, keksit sairaita juttujasi uusista asunnoista ja vuosaaresta, vuodesta toiseen..
        Rane-Hilda sinut on taas tunnistettu ja havaittu ja osoitteesikin on jo ylläpidon tiedossa, kun satuje kertoja ja itselleen vastaaja häiriköi palstaa.


    • Alllaaahu Akbar

      Sina RAZZIZMI

    • Hae apua aloittaja

      Rane -hildalla taas älyllinen avaus, viimeksi melkein samanlainen, silloin ammttina vanha merikarhu, sen jälkeen vanha majuri, aihe ja nuotti sama ja sama itselleen vastailu.
      Todellisuudessa sinä asut kalliossa vanhassa jykevässä kivitalossa, jossa kanankakakkeinät ja ohut alalaattapalkisto välipohja, kuuntelet naapureiden ääniä, haaveilet uudesta, siksi kirjoittelet, näitä läpinäkyviä ja naurettavia kakkajuttuja, joita suollat oudosta päästäsi.
      Kummasti vanha paappa, moni naisnimimerkki, vanha majuti, vanha merikarhu, nuori kaunis norjalainen nainen, muuttui nyt lentokapteeniksi, kaiikki samasta ip-osoitteesta ja helsingin kalliosta, jossa on näköjään hyvin paha olla..

    • Hae apua aloittaja

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10250250

      Täsmälleen samankaltainen ava
      us tässä ja samasta ip-osoitteesta ja tässä nimellä vanha merikarhu.
      Avaaja luo mielessään näitä mielikuvitushenkilöitä ja ammatteja, se kuuluu taudin kuvaan, aina näissä on aiheena uusien asuntojen moittiminen ja kohta itselleen vastaminen ja vuosaaren puheeksi ottaminen.
      Öiseen aikaan kirjoittelee aina näitä kun ahdistuu vanhassa kallion kämpässään ääniin ja hajuihin, voisikohan palstan ylläpito rajoittaa tämän itselleen vastaajan viestejä, kun ne eivät ole hauskoja, aina sama kaava ja itsensä tukeminen, aiemmin esiintyi kymmenillä eri naisten nimillä ja kehui itseään nuoreksi kauniiksi naiseksi.. Avaajaahan kutsutaan Rane-Hildaksi täällä palstalaisten toimesta..

    • "Bussikuski"

      Olet selvästi VALELENTOKAPTEENI koska oikeat lentokapteenit eivät yleensä tarvitse asua kerrostalossa. Itse ainakin asun mukavasti omakotitalossa eikä naapurit häiritse.

      • kylähullun naapuri

        kyllä aloittaja saattaa olla ihan pesunkestävä lentokapteeni, tosin tätä uutta simulaattorisukupolvea... Ainakin osaa valittaa :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      73
      4396
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2501
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2314
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      20
      1807
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1672
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1542
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1536
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      1331
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1243
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1145
    Aihe