mä meen 8-luokalle, enkä vielkään käytä minkään laisia rintsikoita. mutta onko järkeä käyttää, jos on ihan lauta??? kaikki mun luokalla käyttää! myös kaikki, joilla ei ole minkään laisia rintoja sitten ollenkaan. (ainakaan minusta ei järin viisasta)
mut mikä mun kuppukoko sit ois, jos mitta rinnan päältä on 79cm ja alta 69cm. oon 13v.
mut mikä mun kuppukoko sit ois, jos mitta rinnan päältä on 79cm ja alta 69cm. oon 13v.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mutta mitäs niitä käyttämään jos ei vielä tarvitse.
Vaikka ymmärsit varmasti :)
no mä en edes muista/tiiä miten noi menee... :P :)
vastaanpahan vanhaan viestiin, mut ilmotan vaan et käyttää saaa jos itsestä tuntuu ! oon itekki 13.wee eikä oo rintsikoit :)
joka on muuten totta. olin toisella luokalla ala-asteella ja sitten meille järjestettiin illalla disko jossa oli myös vanhemmat mukana. sitten siinä tanssiessa yksi mun luokkalainen tyttö otti paitansa pois ja rupesi pyörittämään sitä ilmassa. tällä tytöllä oli vielä rintsikat päällä! TOKALLA LUOKALLA! hahahaha! se oli suhteellisen naurettavaa, ei tokikaan silloin vaa kun funtsasin asiaa jälkeenpäin.
Katsoppa täältä :
http://ladynet.fi/tiedatko.html
Jane
on mulla rintsikat vaik vaan pari muutama 5 senttii enemmän tota mittaa siitä rintojen päältä. mul o a70
onkohan mulla sit kauheesti liian isot rintsikat...!!?! rintojen päältä 83cm ja alta 75cm... ja mulla on 70B.. musta ne on kyllä ihan sopivat mut sen "laskurin" mukaan mulla pitäs olla 75AA...
Seuraavalla kerralla kun meet ostaan niin voisit kokeilla tuota "oikeaa" kokoa. Kyllähän liian suuria liivejä pystyy käyttään, mutta eihän ne sitten oikein asiaansa hoida, kun kuppien sisään jää tyhjää tilaa. Ootko mitannu ittes oikein?
No se riippuu loppupeleissä ihan millaiset rintsikat on, on niin paljon erilaisia malleja, ja eri valmistajia. Koko voi heitellä aika paljon. Tosiaan katsoin kerran yhtä ohjelmaa missä nainen meni alusvaatekauppaan uudistamaan alusvaatemallistoaan, hän oli luullut kokonsa olevan 90D, niin tais sieltä oikeasta alusvaatekaupasta, myyjän opastuksella ostetut rintsikat lopuksi olla joku 85C.
kokosi on 70AA.
Siis noitten mittojen mukaa kuppikokos on d,d75...niin että heti liiviostoksille,lauta!!!!
No jos sun erotus on 10 senttiä, niin et sä ihan lauta ole. (: Mielestäni ei ole järkeä pitää rintsikoita jos on ihan lauta, sillä mitä ne sitten olisi siinä tukemassa, ilmaako? Ne tytöt taitaa pitää rintsikoita ihan vaan sen takia kun muillakin on/rinnat näyttäis isommilta.
Sun kokosia rintsikoita kyllä pitäisi löytyä, jos susta tuntuu että sä sellaiset haluat. Jos rinnoista ei tosin ole sulle mitään vaivaa, ei sun niitä tarvitse hankkia. Mutta älä nyt ainakaan rintsikoita hanki jos tiedät itse ihan hyvin että et tarvitse, mielestäni se on vaan noloa käyttää liivejä vaikkei tarvitsisi.