MItäs jos naisella vauvakuume, niin ottaako se parikymppinen tyttö nyt sitten miehekseen komean ja salskeen 30 - 35 vuotiaan miehen, kun nuo nykyajan nuoretmiehet on ihan pullamössöjä mamoja ja niiden kunnolla ei selviä edes helppoa Suomen armeijaa läpi? Mikä näiden vastuunottokyky sitten on sen jälkeen kun se lapsi tuee elätettäväksi ja kasvatukseen, vai jätetäänkö se homma yhteiskunnan vastuulle kun oma menojalka vipajaa?
Kyllä ne varmaan siittää mielellään todisteeksi muille, mutta siihenkö se isyys jää?
Vanhempi mies parempi isäksi?
2
64
Vastaukset
- mies kommentoi
Myöskin resurssikysymys.
Jos mies on pärjäillyt hyvin niin omaisuutta alkaa olla joitakin miljoonia euroja, yhden lapsen elättäminen on pikkuasia.
Toki oikein huonosti pärjäävät ovat samassa asemassa kun sossu maksaa.
Ne joita naiset etsivät eli kolmekymppiset lapsettomat poikamiehet ovat huonoimmassa asemassa koska elatusmaksut voivat kaataa koko talouden. - Heppu1977
Itse nyt 34 vuotta ja tässä aika-ajoin tulee melkoisia ehdotuksia 20 - 30 vuotiailta neitokaisilta varatulle perheelliselle miehelle, mutta ne saa jäädä sille tasolle. Eli kyllä se varmaan niin on, että vanhempi mutta nuorekas itsestään huolehtiva mies on hyvä isäkanditaatti verrattuna rapakuntoiseen alta kaksiviitoseen:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861