Vanhempi mies parempi isäksi?

qsmysqluu

MItäs jos naisella vauvakuume, niin ottaako se parikymppinen tyttö nyt sitten miehekseen komean ja salskeen 30 - 35 vuotiaan miehen, kun nuo nykyajan nuoretmiehet on ihan pullamössöjä mamoja ja niiden kunnolla ei selviä edes helppoa Suomen armeijaa läpi? Mikä näiden vastuunottokyky sitten on sen jälkeen kun se lapsi tuee elätettäväksi ja kasvatukseen, vai jätetäänkö se homma yhteiskunnan vastuulle kun oma menojalka vipajaa?
Kyllä ne varmaan siittää mielellään todisteeksi muille, mutta siihenkö se isyys jää?

2

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies kommentoi

      Myöskin resurssikysymys.

      Jos mies on pärjäillyt hyvin niin omaisuutta alkaa olla joitakin miljoonia euroja, yhden lapsen elättäminen on pikkuasia.

      Toki oikein huonosti pärjäävät ovat samassa asemassa kun sossu maksaa.

      Ne joita naiset etsivät eli kolmekymppiset lapsettomat poikamiehet ovat huonoimmassa asemassa koska elatusmaksut voivat kaataa koko talouden.

    • Heppu1977

      Itse nyt 34 vuotta ja tässä aika-ajoin tulee melkoisia ehdotuksia 20 - 30 vuotiailta neitokaisilta varatulle perheelliselle miehelle, mutta ne saa jäädä sille tasolle. Eli kyllä se varmaan niin on, että vanhempi mutta nuorekas itsestään huolehtiva mies on hyvä isäkanditaatti verrattuna rapakuntoiseen alta kaksiviitoseen:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe