Heissan kaikki! Oon tämmönen 12v (maaliskuussa 13v) tyttö ja unelmani on olla näytteliä. Unelmoin siitä jo 6-vuotiaasta asti. Haluaisin kysyä, miten voin päästä näytteliäksi, ettei tarvitse käydä teatterissa harjoittelemassa vaan päästä nyt suoraan... Yritän oppia mahdollisimman nopeammin enkkua että voisin esiintyä englannin-kielisissä elokuvissa joten pyydän kovasti teiltä apuaa. Olen tosi kiitollinen teille jos autatte minua :) Kiitos vielä kerran ja hei hei!!♥
Unelmoin näytteliäksi!
2
87
Vastaukset
- lslsidbxmgoot
Näyttelijäksi ei ole helppoa tietä. Näyttelijäksi opiskellaan Teatterikorkeakoulussa jonne on TODELLA vaikea päästä ja opinnot kestävät viisi vuotta. Kouluun voi hakea vasta kun on täyttänyt 18 vuotta, ja lukion käymisestä on etua. Opiskelu on vaativaa ja edellyttää kirjallisuuden ja kulttuurin tuntemusta. Edes Teatterikoulusta ei valmistu tähdeksi, suurin osa näyttelijöistä tekee työtä teatterissa ja on melko tuntemattomia.
- ................
No jaa, eihän sitä tarvitse muuta, kuin vakuuttaa koekuvauksissa, ja saatat päästä tähdittämään Harry Potter -elokuvasarjaa, saat helvetinmoisen kasan rahaa, ja olet maailmankuulu, ja kaikki ilman teatterikorkeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875