Tuossa kun seurailee tuota nyt guggenheim museo vai mikä lie homman esilletuloa.On varsinainen lypsylehmä,selvityksineen ja kustannusarvioineen.
Siinähän ei todella ole riskiä jos se noin kannatava homma on kuin sen esittelijät "povaavat" ottaisivat riskin itse ne jotka sitä tänne kaavailevat. Näytäisivät miten homma pelaa.
Kyllähän se on jo niin riskaapeli homma jos pitää pedata jo verovaroin tuet ja sun muut avustukset.Luulen että suurin osa Suomalaisista ei ole vielä edes näissä jo olevissa uudemmissa ,oopera,musiikkitalo ym.pääsyt käymään.Ja sitten kun asianosaisilla on mahdollisuus tuolla Helssingissä käydä ovat mainitut puljut kiinni,että se siitä.Elikkä taas ja edelleen pitäis jonkun edustuskerman paikkoja pystyttää joissa saisivat pippaloitaan pitää rintarottigilla viilettää lehtien palstoilla esitellä omahyväisyytään.
Yleensä nykyajan villitys on käyttää konsultia,kun ei oma kyky riitä.
Leikkisästi vois kysyä käytääkö ne konsultia makuuhuoneissansakkin.
Siis nämä ketkä aina tarvitsevat jonkun muun neuvon tai lausuman johonkin päätökseensä.
Selvityksen selvitystä
4
<50
Vastaukset
- kuustone999
Näin on, olen samaa mieltä! Hyvä se on toisen rahoilla pelata, kun ei ole mahdollisuutta että tulee takkiin. Haiskahtaa palaneelta (jos nyt ei suorastaan lemua..). Toivottavasti ei mene kaupunginvaltuustolaisille läpi tämä naurettava pelleily.
Viisaita sanoja: http://blogit.iltalehti.fi/kalle-isokallio/2012/01/17/pelmu-ja-peloma/?ref=es - SS
Hiiteen koko Guggenheim.
Ei ole muuta kun jenkkijuutalaisten bisnestä. - 2392343
Miksi suomalaiset haluaa nuoleksia amerikkalaisuutta..??
Ei mee mun tajuntaan kyllä.
Miksei tehdä jotakin omaa tuollakin "rahalla" (rahalla, jota ei ole vielä).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823