elikkä oon siis -97 syntyny tytsy. kävin tässä pari viikkoa sitte ratsastusleirillä, ja opettaja (mies) tuli tunnin jälkeen juttelee. sit se vaa huomautti jotai et "hyvä perse, saako kokeilla?". järkytyin ja lähin vaan pois. seuraavana päivänä ku olin laittamas heppaa, se tuli mun takaa, ja silitti kädel mun pyllyy. en sanonu mitää ku en uskalltanu vaa leikin vaa etten huomannu. sit se koko viikon ajan jutteli mulle "pikkutuhmia", esim jotain että " ratsastatko muuta kuin hevosia?" jne... yritin vaan olla kiinnittämättä huomioo asiaan.
nyt pari viikkoo tän jälkeen mietin että mitä mun kannattais asialle tehdä? meinaan se on mun hyvän ystävän isä. mutten uskalla enää mennä kyseiselle tallille. apua! ENKÄ AIO MENNÄ PUHUU KENELLEKKÄÄ KURAATORILLE/VANHEMMILLE KU SE KUITENKI KIISTÄÄ! :(
ei vittuilioita!
nyt pari viikkoo tän jälkeen mietin että mitä mun kannattais asialle tehdä? meinaan se on mun hyvän ystävän isä. mutten uskalla enää mennä kyseiselle tallille. apua! ENKÄ AIO MENNÄ PUHUU KENELLEKKÄÄ KURAATORILLE/VANHEMMILLE KU SE KUITENKI KIISTÄÄ! :(
ei vittuilioita!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Älä mene enää sille tallille. Tuollainen käytös on törkeätä. Pysy kaukana hänestä.
Tuollaiset jutut on tosi inhottavia,juriidisesti mies syyllistyi seksuaaliseen häirintään ja jos menet poliisille asia VARMASTI tutkitaan.
Mies oli ainakin ainakin ajattelematon välttämättä ei tarkoittanut pahaa, omasta mielestään oli vain vitsikäs ,mutta hän ei ymmärrä kuinka ahdistavaa tuollainen nuorelle on!
Fifti/sixti mitä kannattaisi tehdä loppupeleissä se on ihan siitä kiinni kuinka ahdistavaksi SINÄ asian koit!
Voit antaa asian olla tai kertoa siitä vanhemmillesi,älä välitä siitä että mies oli kaverisi isä tai siitä että hän kiistää tms: koska SINÄ ET OLE TEHNYT MITÄÄN VÄÄRIN!
Oma mielipiteeni on se että mies ansaitsee rangaistuksen ja häpeän mitä se tuo!
EI VIDDU MAGE! HYVÄ TROLLI LIISA!
Menet ehdottomasti poliisin puheille.Pedofilia on vakava asia,se kaverisi isä on sairas ihminen,joka tarvitsee hoitoa.
"hellpmmee"...älä mene tallille ainakaan yksin. Ja kun olet tallilla niin aina silleen että siellä on muitakin ja jos se äijä tulee hiplaa niin huudat ihan täysii sille että "jätä mun perse nyt rahaan"!! Takaan et äijälle tulee kiire eikä varmasti tee sitä enään. Mutta muista, ÄLÄ MENE SINNE NIIN ETTÄ OLET SIELLÄ IHAN YKSIN!
"Vanhempi
Huuda sille hemmetin kovaa, että
MEE NYT V....U SIITÄ MUN PERSETTÄ HIPLAAMASTA SENKIN S...ANAN PEDOFIILI!
Huuda niin paljon kuin jaksat! Vielä parempi, jos joku muu on kuulemassa.
Sitten kerrot KAIKILLE hevosharrastajille mitä ukko on mennt tekemään. Tämän jälkeen hän ei enää koskaan kehtaa tulla tuolle tallille ja toivottavasti sana leviää muuallekin.
On syllä kyllä sairas mielikuvitus.
Vanhukset veks!
Ehkä ooot semmonen horo, jonka paikat ovat liiasta käytöstä venyneet?? Vaikutat vähän keski-ikäiseltä, mitä sä täällä teet, nuorille gimmoille opettamas tommosta asenteellisuutta?
ite pitäisin omana tietona ton ja en menis enää ratsastaa sinne missä se jäbä on
Mikäs talli oli kyseessä?? Pur.....???
meet sinne vaikka jonkun kaverin kanssa, sit tavallaa "tahallaan" yrität saada sen vaik koskemaa sun perseesees, sit ku koskee ni huudat kovee äänee "NYT PERKELE IRTI MUN PERSEESTÄ!" yms, ni ehkä se sit lopettaa ;)