Remington model 597 onko hyvä ase..?

3

1417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Truut!

      No, mulla on tollanen ja täytyy sanoa että täyttä kakkaa. Muovia lähes kaikki, tukki ja tähtäin heti alkuun korvattava toisilla. Ite muuten maksoin 199e. Niin ja jos varaosaa haluat, 10/22 edelleenkin paras siihen.

      Jos ei mieltä rakennella ja haluat aseen kunnon raudasta, voisit vielä saada Thompson/Center piekkarin. Ilmoittivat juuri valmistuksen lopettamisesta, mutta varastossa saattaisi olla. Suosittelen, omistin aiemmin itse sellaisenkin.

    • reijo virtanen

      Mulla toi ase räjähti silmille ja 8kk lääkärit leikkasivat että minulla säilyi näkö.Kannattaa muistaa että ei ammu sillä jos vähääkin näyttää että ruutipaineet purkaantuu sieltä väleistä.

    • vain metsästäjä

      Aika rajuja kokemuksia kaverit kirj. Ehkä sunkin sit katsisi olla vähän varpaillaan ko aseen suhteen vaik myyväkaveri kui kehuu et osta, osta. Hyvää asetta ei tyrkytetä myyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      435
      3656
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      118
      2700
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      3
      2421
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      42
      2259
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      17
      2197
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      25
      2053
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1637
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      49
      1584
    9. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      76
      1570
    10. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      54
      1465
    Aihe