Pöö!

Kallis räätäli

Miten noin rikas mies voi alentua noin junttimaiseen mainokseen joka pilaa koko miehen ja SD. kannatuksen. Ei Lipposelle ja SD! Hänen räätälille kehu, oli laadukkaan klassisia pukuja joissa sävy- ja värimaailma oli kohdallaan - sai yrmyn ja ärähtävän diktaattorin näyttämään turhan hyvältä heh! (1500 eur puku joka sopiikin duunarien ehdokkaalle. Eipä Lipposesta ole kuvia ilman pukua ja kravattia.. )

16

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demarien-vastustaja

      Lipponen kuten Ahtisaari ja Halonen arvostivat laatukamaa ja näin kävi tarjoilussa:

      "Vuonna 2006 Paavo Lipposen johtama parlamenttivaliokunta kävi Etelä-Afrikan vierailunsa lomassa maistelemassa ja hyväksymässä viinin, joka päätettiin tilata eduskunnan satavuotisjuhlajuomaksi.
      Eduskunta valitsi juhlavalkoviinikseen 1080 pulloa Thabana-viiniä, kun Lipposen 12 hengen seurue oli lounastanut asianajaja Zacharias Sundströmin viinitilalla.
      Eduskunta maksoi viinit maahantuojalle eikä tuottajille, minkä vuoksi tuotevalvontakeskus katsoi, että eduskunta ei ollutkaan viinien tilaaja ja esti pullojen luovuttamisen.
      Käräjäoikeuden mielestä tuotevalvontakeskus oli väärässä. Eduskunta joutui korvaamaan oikeudenkäyntikuluja yhteensä yli 60 000 euroa."

      Sanohan keittäjä montako filttiä sata vuotiaat olisivat saaneet noilla viinien hinnoilla oikeudenkäyntikuluilla.

      Zacharias Sundström joutui myöhemmin oikeuteen vaikka oli Lipposen bestis. Lipponen käytti sumeilematta valtaansa ja veronmaksajien maksamia ilojuomia riitti juotavaksi Demaripiiriläisille vuosikausia.

    • Pelle on Pelle

      Täys Pelle!

    • R saplin

      Täys sapliini koko puuäijä. Vois vetää liukkkailla. Tollo!

      • No Lipponen

        B-rapun sapliini! Ja Surkia kielitaito! Ei kestä arvostelua ja valta sumentanu. Luulee olevansa joku mahtimies PÖÖÖ


    • Saulijeh!!

      Niinistöä tietenkin äänestin! Ei liian vanha, on karismaa, teki vaikutuksen kun se Thaimaas oli katutolpas ja pelasti henkiä.. , enemmän kansalainen, suoriutuja, nöyrä kun antaa osan isoista tuloista hyväntekeväisyyteen, Lipponen ajaa vain omaa etua ja haluaa lihavat loppuvuodet kun on 26 vuotta vanhempi kun akkansa ja kuolee nuorempana ja on liian vanha presidentiks 70-vuotiaana..

    • Pieleen meni

      Lipposen tv-mainos on visuaalisesti ok ja olisi humoristinenkin, ellei sen sanoma olisi niin surkea. Maalitauluna pelkovertauksessa ovat perussuomalaiset, joille demarit menettivät kevään eduskuntavaaleissa paikkoja, mutta ei niitä menetettyjä kannattajia kyllä ivaamalla takaisin saada.

      Vasta kun tuo mainos oli jo jonkun aikaa pyörinyt televisiossa, SDP:n johto tajusi virheensä ja yritti Lauri Ihalaisen ja eräiden lausuntojensa avulla lähestyä peruskannattajiaan eli duunareita, jotta puolueen kasvot edes lailla pelastuisivat, mutta Lipposesta on vaikea saada uskottavaa duunarin puolesta puhujaa.

      Se alkuperäinen presidenttiehdokas eli Lasse Lehtinen olisi sentään osannut näytellä tuota roolia.

    • tzash

      Ehkä Demarin lapsi äänestää kun haluaa äänestää isänsä ideologiaa: Paavo Lipponen olisi hyvä presidentti kun en seuraa politiikkaa. Kaverit sanoivat että se on porvari. En taida äänestää ollenkaan. Demarit oli kivoja kun oli leluja ja Angry Birds himas heh - mulla yhteystieto omistajaan

      • Lipponen EI!

        Paavo Lipponen on aina vastenmielinen! Ei häntä! Ei se ole sosialismimme vaan haluamme säästää Suomen isommalta pahalta. Ei !!!


      • SD. hankki isot %
        Lipponen EI! kirjoitti:

        Paavo Lipponen on aina vastenmielinen! Ei häntä! Ei se ole sosialismimme vaan haluamme säästää Suomen isommalta pahalta. Ei !!!

        Euroopan Unionin ensimmäinen tavoite oli vapaa liikkuvuus tavaroiden ja palveluide välillä: eli autoja ja palveluja liikutella nollaverolla vaan ei käyny. Kauhiat Demariverot tuli, ihan kohtuuttomat. Aluks piti olla 2% jotain mut heti oli 70%


      • Muistetaan
        SD. hankki isot % kirjoitti:

        Euroopan Unionin ensimmäinen tavoite oli vapaa liikkuvuus tavaroiden ja palveluide välillä: eli autoja ja palveluja liikutella nollaverolla vaan ei käyny. Kauhiat Demariverot tuli, ihan kohtuuttomat. Aluks piti olla 2% jotain mut heti oli 70%

        Putki-Paavo on vanha neukkupoliitkko, vehkeili KGB:n ja Stasin kanssa.
        Lopuksi ryhtyi veäläisten putkiasiamieheksi.
        Niljakas otus.


    • Kaasu-gate

      Zacharias Sundström sai syytteenkin käräjiltä. Ei silti, Suomalainen kateus vie monesti raastupaan mutta hän lahjoi koko valtiota ja sai oman viininsä SD. tilauslistalle. Lipponenhan se suurin roisto!

      Pöö!

      Ei ole mitään pelättävää jos Paavo Lipponen vie rahasi!

      • Pökkis Paavo

        Suomalainen kateus ja tyhmä Demari niin aina päätyy käräjille. Pöö!


      • Sauli on nöyrä
        Pökkis Paavo kirjoitti:

        Suomalainen kateus ja tyhmä Demari niin aina päätyy käräjille. Pöö!

        Mihin SD. presidenttien yksityisjahdit, yksityisliikesuihkukoneet ja panssaroidut 5 miljoonan limusiinimersut viedään kun tasavaltaan tulee säästäväiswempi porvaripresidentti heh..


      • Luksus-Tartsu
        Sauli on nöyrä kirjoitti:

        Mihin SD. presidenttien yksityisjahdit, yksityisliikesuihkukoneet ja panssaroidut 5 miljoonan limusiinimersut viedään kun tasavaltaan tulee säästäväiswempi porvaripresidentti heh..

        Tartsu Halosen tapana käydä vaikkapa Namibiassa 700,000 eur pelkät lennot. Ajoi varmasti jatkopestiään esim. YK-rahajohdossa mutta myös mukavuudenhalua. Onhan yksityinen kone eri asia kuin turistilento kuumaan maahan heh.


      • Tarja halus aina lux
        Luksus-Tartsu kirjoitti:

        Tartsu Halosen tapana käydä vaikkapa Namibiassa 700,000 eur pelkät lennot. Ajoi varmasti jatkopestiään esim. YK-rahajohdossa mutta myös mukavuudenhalua. Onhan yksityinen kone eri asia kuin turistilento kuumaan maahan heh.

        Niinistö olis varmaan menny aasin selässä. Niin nuuka kun taas Tarja Halonen halusi aina ympäröidä itsensä luksuksella joka oli aika erikoista kun hän oli SD. ja SETA taustainen..


    • Niinistöön samaistun

      Lipposen edellinen vaimo jäi rattijuopon yliajamaksi.

      Hän oli lomalla poikiensa kanssa Thaimaassa kun tsunami hyökyi päälle. Hän keskusteli lastensa kanssa elämän tarkoituksesta ja kun tilanne hellitti hän auttoi paikallaolijoita muun muassa lainaamalla matkapuhelintaan.

      Samaan aikaan Paavo Lipponen Suomessa pienensi pääomatuloveroa ja rikkaiden veroprosentteja. Erikoista että porvari teki hyviä tekoja Thaimaassa ja Demari lisäsi tuloeroja..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      1964
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      1874
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1794
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1465
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1392
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      516
      1076
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      972
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      916
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      882
    Aihe