olen aina halunnut ainakin neljä lasta, nyt kun nuorin on 5v haluasin vielä yhden lapsen. minulla on jo kolme (8,6 ja 5v) ja miehelläni neljä (15, 8, 6 ja 5v) siis kolme yhteistä. vuosi takaperin mieheni sanoi että voidaan vielä yksi tehdä jos haluan, sanoin jo silloin että haluan, mutta asia jäi sikseen. nyt otin asian vakavasti puheeksi ja nyt mies ei sitten haluakaan, koska ei kuulemma "pää" kestä. vaikka se on harvoin edes kotona harrastusten ym... takia... mitä teen?
haluan vielä lapsen
minä vaan
3
113
Vastaukset
- provoko??
On kai tämä provo?
- tittididii888
kuinka niin provo?
- totuus
ei provo vaan pervo? 3 lasta riittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376