No niin tässä se viimeinkin nähdään ei ole Open Sourcesta suosittujen sivustojen pyörittäjäksi. Yhteisösivusto Wikipedia on tällä hetkellä historiansa ensimmäistä kertaa laajamittaisesti nurin ja sivuilla viesti kertoo korjaus kestää 24 tuntia! 24h! Tämä on kyllä kaikkien aikojen pohjat. Pentin sanoin: Kippis sille. Huh huh. opensource pelleilyä.
Windows Serveriä kehiin.
Windows Serveriä kehiin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos osaisit englantia niin voisit jopa ymmärtää mistä on kyse. Eikä auttaisi mikkis-serverikään nyt.
Oikeasti mitä tuollaisella pilvipalvelulla tekee joka ei voi mitenkään taata 100% uptimea kaikissa tilanteissa. Microsoftin tuotteissa tämä jo toteutuu. Opensourcessa ei?
Älä valehtele ei ne mikkiksen softatkaan toimi. Tänään oli jo viides kerta kun serverit oli nurin työpaikallani tällä viikolla. Työpaikkani on suuri kansainvälinen yritys, joka käyttää IIS servereitä. Siis mikkiksen servut ovat susia. Lähes joka päivä ne on kerran nurin. Sekö on sitä luotettavaa toimintaa.
Wikipedia ei ole nurin, eikä Microsoftin tuotteilla saada 100% uptimea.
Ihan oikeasti, siellä oli vain tuollaista että voisivat vastustaa sinun rakastamasi jenkkilän keksimää SOPA ja PIPAa.
asuvatko windowskäyttäjät tynnyrissä?
Hyvin Suomi-Wiki toimii
Ja toimi englanninkielinenkin kun klikkasin "käännä englanninkielisistä hauista"
Justin on karannut B-sairaalasta, vai mikä se nykyään onkaan.
JustinB on päässy laitoksen koneelle.Eikö ne hoitajat kato sen perään.
Näytti olevan pystyssä, eli valehtelet.
Haahhaa!! Tästä on kyse:
http://www.itviikko.fi/uutiset/2012/01/19/wikipedia-kiittaa-sulatitte-palvelimet/201221347/7