Haltuumme joutui yli viisi vuotta sitten puurunkoinen, lasikuidutettu moottorivene, jossa oli myös etuhytti. Veneen pituus on 6,75 m ja leveys 2,25 m, se on erittäin hyvänmallinen ja saatujen tietojen mukaan merikelpoinen.
Moottorina veneessä on 2-sylinterinen Wickström-klassikko.
Koko veneen alueelta lasikuitupinta oli kiinni kämmenen kokoiselta alueelta. Olen poistanut vanhan lasikuitupinnoituksen, ajanut puhtaalle puupinnalle ja hytit on purettu. Veneen köli ja perä on täysin uusittu ja moottorivene on kolme vuotta sitten pinnoitettu kokonaisuudessaan uudestaan Keminmaassa Laurilan Asennus Oy:n tiloissa Ahti Söyringin valvonnassa. Siltä osin se on kuin uusi.
Veneen sisäpuoli on käsitelty tervan/pellavaöljyn/tärpätin seoksella. Veneeseen on tehty uudet teljut ja pari penkkiä.
Moottori on hajoitettu/tarkistettu ja laakeroitu - kasaamista vaille...
Olemme rakentaneet Kemin edustalla olevaan Selkäsaareen merihenkisen torpan ja pienen varastorakennuksen. Olemme itse ajatuksissamme muuttamassa venefilosofiaamme.
Tavoitteemme on hankkia asiallinen traileri, alumiini-, lasikuitu- tai muovivene perämoottoreineen. Viemme trailerilla veneen rantaan, luiskasta mereen ja merimatkan/saaressa käynnin jälkeen koko juttu takaisin pihalle. Se on meidän kannalta asiallisenhuoleton ratkaisumalli.
Avomoottorivene on tällä hetkellä siis viimeistelyä vaille.
Mikäli olet asiasta aidosti kiinnostunut, ota yhteyttä. Voin lähettää kuvia sähköpostiosoitteeseesi...
Myynnin rinnalla on varteenotettava vaihtoehto vaihto käypään tavaraan.
Hinta: 2.500,00
Yhteystiedot: [email protected]
O: Avomoottoriveneen viimeistely...
0
192
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909