ymmärrän miehiä!

vaipparalli

Ymmärrän miehiä miksi he haluavat mieluiten suuntautua ensihoitoon opinnoissaan! koska peppujen pyyhkiminen ja vaipan vaihto ovat naisten hommaa!
Myös pesujen teko.
Ensihoito sopii paremmin miehille jotka eivät siedä pa*skan hajua.

4

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Töttöröö herätys!

      Vai naisten hommaa... No, jopas... :D Ensihoidossakin joutuu haistelemaan p*skan hajua! Oletko sinä mies vai nainen vai jotain siltä väliltä?

    • Exmieshoitaja

      Ehkäpä ei tarvii sietää sitä kamalaa akkalaumaa päivästä toiseen!!! Kun työpareina on poikkeuksetta muita miehiä, niin voi vapaasti jutella, tarvitsematta miettiä jokaista puhuttua sanaa erikseen ja sen vaikutusta naispuolisiin työkavereihin!

      • qwwwwwwwwwww

        Joo miehillä on varmaan konstikasta, kun miehiä on hoitoalalla suht vähän. Mutta näihin akkalaumoihin todella kaivataan miehiä. Ite oon huomannu, että kummasti on rauhottanu tilannetta, kun joukossa on yks mies. Ja aina löytyy niitä ns. miesten hommia joissa tarvitaan voimaa tai teknisiä taitoja.

        Ja muista, että kaikki naiset ei oo niitä kihertäviä kanoja, vaikka välillä siltä tuntuukin.


    • Exmieshoitaja

      En ole ollut alalla kolmeen vuoteen. Kun joku mies kysyy minulta hoitoalasta niin kerron niin hyvät kuin huonot puolet kokemani pohjalta. Opiskelen konsernitilinpäätöksiä ja olen onnellinen, etten työskentele hoitoalalla niin vähän hyvää siellä oikeasti on! Potilaat ja asiakkaat kotipalvelun ajoilta kysyvät joskus miksen ole enää käynyt heidän luonaan ja kerron kaiken paskamaisista työkavereista ja hoitoalan pomoista jotka eivät saa kuriin työaikana juopottelevia hoitureita joista monet ovat lisäksi kleptomaaneja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      114
      7293
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5233
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3486
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3412
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2524
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1501
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1451
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      48
      1290
    Aihe