Sain Fudeni taas pajalta- eli en ole kerenny sitä vielä myydä. Ajellu olen nyt 5 päivää eikä ole vielä sammunu. ELI vaihtakaa Bensapumppu ja tulpan hattu metallisesta muoviseen ja bensat tankista eli siellä saatta olla vettä.
ratkaisu sammumiseen
jake
4465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sivujalassa om kytkin joka estää käymisen tämä kytkin jää joskus jumiin tai jopa ajon aikana menee päälle ja mopo ei käynnisty. Itse taistelin pitkään, kunnes kuulin tesjoen huoltomieheltä tästä kytkimestä. Saisi lukea manuaalissa !
Joo, oli vähän kiire kun ton kirjoitin, joten tässä vähän jatkoa. Ongelmana oli risteyksiin sammuminen ja alamäessä Buuaus. No korjaaja sitten kävi itsekin koeajaa fudeani ja sillä sammu se tietty risteykseen, sitten hän otti heti siinä risteyksessä tankilta kaasariin menevän letkun irti ja sieltäpä ei tullutkaan yhtään bensaa- siitä ajatus bensansyötön puutteeseen ja pumpun vaihtoon.
Nyt on pelannut kunnolla, tosin hävis vähän kiihtyvyyttä ja huipuista 5 km/h eli nyt menee "enää" 70 km/h.
Tuntuu että siinä on vieläkin jokin rajoitin kun ajaa isoa alamäkeä niin vähän se "jarruttelee" eli tuntuu siltä... eli ei mee surutta esim. 80 km/h. vaikuttaako ne variaattorin rullat vai prikat ??
Fudessa ei ole pensapumppua.
Joku alipainepumppuhan se on