Miten voi olla mahdollista, että koneeseeni on ilmestynyt 18.1.2012 päivämäärä oikean alakulman tiedoksi.
Ensin ihmettelin, että Word 2010:stä oli hävinneet kaikki tiedostot ja tiedostojen muutokset, joita olin tehnyt 18.1.2012 jälkeen ja sitten huomasin, että koko kone oli päivämäärässä 18.1.2012!
Mikä tuollaisen saa aikaan? En tiedä missä vaiheessa päiväys on taannehtinut, mutta vielä maanantai-iltana tein muutoksia Word asiakirjaan - eli lienee sen jälkeen tapahtunut jotain.
Jossain vaiheessa olen käyttänyt ccc-cleaneria viime päivinä, kun kone tuntui jotenkin hidastelevan, vaikka muistia on vaikka kuinka tyhjillään. Silloin myös poistin pari virhettä rekisteristä, mutta en muista mitä.
Äsken ajoin Saunalahden F-secure virustarkistuksen koko koneelle eikä sieltä löytynyt viiruksia.
Mitä voin tai uskallan tehdät, että kone palautuisi nykypäivään ja Wordit palautuisi myös?
Auttakaa nyt pliis.
Kone teki aikamatkan
8
93
Vastaukset
- Joku...
??????????????
- ????????????????????
Häh ????????????????????????????????????????????????
Tänään on 18.1.2012.- Sekoaloittaja
Kyllä nyt naurattaa!
Koneessa ei ollutkaan syy, vaan elin työhön liittyvistä syistä jo ensi kuuta ja sekoilin kotikoneeni ääressä.
Noh saittepa ainakin hyvät naurut.
- Siis siis-
No koska nyt on 18.1.2012.
- Konekuiskaaja
Että tämmöistä tällä kertaa.
- Mitäääh
Kerro missä kohtaa piti nauraa?
18.01.2012 vitsi ei ihan vielä auennut. - 8+5=23
Aloittajan kannattaa ottaa lopputili. ei ole hyväksi tuollainen työ.
- theoreetikko
Kyllä aloittaja on täsmälleen oikeassa. Me kaikki muut ihmiset eletään väärässä ajassa USA:n tekemän "aika-aukko" -kokeilun vuoksi. Vain aloittaja on jäänyt aitoon aikaan.
Harmi, ettei Hän lähettele tulevia lottonumeroita minulle :o(
Tässä linkki aika-aukkoon http://www.tiede.fi/uutiset/4543/fyysikot_tekivat_aukon_aikaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036673
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875037Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113289Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313158Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272338Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191696Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961331Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391282Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311196- 48964