Miten voi olla mahdollista, että koneeseeni on ilmestynyt 18.1.2012 päivämäärä oikean alakulman tiedoksi.
Ensin ihmettelin, että Word 2010:stä oli hävinneet kaikki tiedostot ja tiedostojen muutokset, joita olin tehnyt 18.1.2012 jälkeen ja sitten huomasin, että koko kone oli päivämäärässä 18.1.2012!
Mikä tuollaisen saa aikaan? En tiedä missä vaiheessa päiväys on taannehtinut, mutta vielä maanantai-iltana tein muutoksia Word asiakirjaan - eli lienee sen jälkeen tapahtunut jotain.
Jossain vaiheessa olen käyttänyt ccc-cleaneria viime päivinä, kun kone tuntui jotenkin hidastelevan, vaikka muistia on vaikka kuinka tyhjillään. Silloin myös poistin pari virhettä rekisteristä, mutta en muista mitä.
Äsken ajoin Saunalahden F-secure virustarkistuksen koko koneelle eikä sieltä löytynyt viiruksia.
Mitä voin tai uskallan tehdät, että kone palautuisi nykypäivään ja Wordit palautuisi myös?
Auttakaa nyt pliis.
Kone teki aikamatkan
8
86
Vastaukset
- Joku...
??????????????
- ????????????????????
Häh ????????????????????????????????????????????????
Tänään on 18.1.2012.- Sekoaloittaja
Kyllä nyt naurattaa!
Koneessa ei ollutkaan syy, vaan elin työhön liittyvistä syistä jo ensi kuuta ja sekoilin kotikoneeni ääressä.
Noh saittepa ainakin hyvät naurut.
- Siis siis-
No koska nyt on 18.1.2012.
- Konekuiskaaja
Että tämmöistä tällä kertaa.
- Mitäääh
Kerro missä kohtaa piti nauraa?
18.01.2012 vitsi ei ihan vielä auennut. - 8+5=23
Aloittajan kannattaa ottaa lopputili. ei ole hyväksi tuollainen työ.
- theoreetikko
Kyllä aloittaja on täsmälleen oikeassa. Me kaikki muut ihmiset eletään väärässä ajassa USA:n tekemän "aika-aukko" -kokeilun vuoksi. Vain aloittaja on jäänyt aitoon aikaan.
Harmi, ettei Hän lähettele tulevia lottonumeroita minulle :o(
Tässä linkki aika-aukkoon http://www.tiede.fi/uutiset/4543/fyysikot_tekivat_aukon_aikaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869