Mulle sanotaan usein, että näytän ihan missiltä jne jne.. Ja olen tähän asti ollut näistä kommenteista todella iloinen, MUTTA! Nyt tuntuu, että kaikki sanoo missejä epäaidoiks ja toistensa klooneiksi... mitä mieltä ootte, onko missit liian personaattomia, vai kelpaisko?
Jos pitäisi valita, niin kenet misseistä ottaisit mieluiten? :)
Pojat, mitä mieltä misseistä?
19
250
Vastaukset
- viisaspoika
missit on liian laihojaaaaa.... missa tissit
- mrfrasier
Missit on ok. Mallit on liian laihoja. Tissit kelpaa. En tunne missejä joten anna vaihtoehdot että voi valita mistä pitää eniten.
- Khsklnc
En usko että "näytät" missiltä.. Missilook tarkoittaa lähinnä runsaasti leikattuja kasvoja ja luonnollisen ulkonäön peittämistä. Missi ilman meikkiä on ihan samannäköinen kuin kuka vaan ilman sitä. Joten ei, missit ei ole mitenkään mun makuun...
- Edellinen
*meikattuja siis.
- .....,....
Olen eri mieltä. Missit ovat yleensä klassisen kauniita ja heissä yleensä esiintyy seuraavat piirteet: pitkät jalat, suuret silmät, hoikka, mutta muodokas vartalo, siro/suora nenä ja kaunis hymy. Meikillä heistä yritetään luoda seksikkäämpiä, mutta luulen, että vähän kevyemmällä ehostuksella he olisivat kauniinpia.
Keskiverto suomalainen nainen on muodoton, lyhytjalkainen pottunokka, joten kyllä missit mielestäni erottuvat joukosta.
Aloittaja, mikäli omaat missin kropan ja nätin naaman, niin ole tyytyväinen! :)
- oi,voi.
Tässä varoituksen esimerkkii täydellisestä naisesta.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012011915094565_ul.shtml - Tomegle
Missit on epäaitoja ja myös hyvin tyhmiä.
Missit on ihmisiä, jotka luulevat, että heidän ei tarvitse elämässään tehdä muuta kuin olla "tissit" töröllä ja hymyillä, niin heille heitetään rahaa joka suunnasta.
Ennen missit olivat ihan oikeita ihmisiä, mutta nyt he ovat vain ihmisen kuoria, koska sisällä ei tosiaan ole mitään.
Ei se ihan niinkään mene.- epävarma...
Itsekin pidän missejä täysinä lahopäinä, ja tarkoitin lähinnä, mitä mieltä olette missien ulkonäöstä?
- grgrghryjujk
Mun mielestä sääkin oot hyvin epäaito ja myös hyvin tyhmä ihminen. Tuntuu et sulla ei varmaan ole muuta elämää kun venyttää sitä virtuaali kikkeliäs täällä, kritisoimalla muitten tekemisiä. Muutenkin tommonen kliseinen 19-vuotiaan ''aikuisen'' ylimielinen asenne saa vain myötähäpeää aikaseks. Aikuistu oikeasti lapsi.
- Ja en usko että tunnet yhtään mallia tai edes kauniita naisia, tai edes naisia ylipäätänsä, Myönnä vaan että purat katkeruuttasi niihin malleihin vain sen takia kun tiedät jo ettet tule koskaan saamaan sellaista, Elämä on pers*eestä. - Tomegle
grgrghryjujk kirjoitti:
Mun mielestä sääkin oot hyvin epäaito ja myös hyvin tyhmä ihminen. Tuntuu et sulla ei varmaan ole muuta elämää kun venyttää sitä virtuaali kikkeliäs täällä, kritisoimalla muitten tekemisiä. Muutenkin tommonen kliseinen 19-vuotiaan ''aikuisen'' ylimielinen asenne saa vain myötähäpeää aikaseks. Aikuistu oikeasti lapsi.
- Ja en usko että tunnet yhtään mallia tai edes kauniita naisia, tai edes naisia ylipäätänsä, Myönnä vaan että purat katkeruuttasi niihin malleihin vain sen takia kun tiedät jo ettet tule koskaan saamaan sellaista, Elämä on pers*eestä.Se on jännä se internet.
Suottaapi olla, että olen varsin epäaito, koska suottaapi olla, että olen oikeasti pelkkä nimimerkki.
Suottaapi myös olla, että olen varsin aito, koska suottaapi olla, että nimimerkin takana on myös ihminen, jolla on oma elämänsä ja omat harrastuksensa.
Se on huvittavaa nähdä miten nämä internetin selvännäkijät (sinä) voivat niin selvästi ja kirkkaasti nähdä sen nimimerkin läpi, että he voivat siltä seisomalta - pikemminin istumalta - sanomaan, että minä olen slummipummi, jonka elämä keskittyy Suomi24-palstan lukemiseen.
Jos tuo kuva minusta mielyttää sinua, niin pidä se mielessäsi kaikin mokomin, koska minua se ei haittaa vaikka luulisit, että olisin krokotiili, jolla on asenneongelma. - wergtr
Tomegle kirjoitti:
Se on jännä se internet.
Suottaapi olla, että olen varsin epäaito, koska suottaapi olla, että olen oikeasti pelkkä nimimerkki.
Suottaapi myös olla, että olen varsin aito, koska suottaapi olla, että nimimerkin takana on myös ihminen, jolla on oma elämänsä ja omat harrastuksensa.
Se on huvittavaa nähdä miten nämä internetin selvännäkijät (sinä) voivat niin selvästi ja kirkkaasti nähdä sen nimimerkin läpi, että he voivat siltä seisomalta - pikemminin istumalta - sanomaan, että minä olen slummipummi, jonka elämä keskittyy Suomi24-palstan lukemiseen.
Jos tuo kuva minusta mielyttää sinua, niin pidä se mielessäsi kaikin mokomin, koska minua se ei haittaa vaikka luulisit, että olisin krokotiili, jolla on asenneongelma.Etköhän sää ihan ite aiheuta tolla sun asenteellas sen mielikuvan, ja kun puhut ''näistä'' muistakin ''selvännäkijöistä'' niin eikö sekään kerro sulle että olet muittenkin mielestä epämiellyttävä tapaus. Toivon että tämä on vain sun tapasi purkaa itseesi anonyyminä etkä käyttäydy tuolla tavoin normaalissa elämässä, sillä tuskin silloin kukaan jaksaisi sun seuraa.
- Mutta luulen kyllä vahvasti että olet juuri se slummipummi jolla ei ole tyttöystävää eikä työ/opiskelupaikkaa joka silti pitää itseänsä muita fiksumpana. - Tomegle
wergtr kirjoitti:
Etköhän sää ihan ite aiheuta tolla sun asenteellas sen mielikuvan, ja kun puhut ''näistä'' muistakin ''selvännäkijöistä'' niin eikö sekään kerro sulle että olet muittenkin mielestä epämiellyttävä tapaus. Toivon että tämä on vain sun tapasi purkaa itseesi anonyyminä etkä käyttäydy tuolla tavoin normaalissa elämässä, sillä tuskin silloin kukaan jaksaisi sun seuraa.
- Mutta luulen kyllä vahvasti että olet juuri se slummipummi jolla ei ole tyttöystävää eikä työ/opiskelupaikkaa joka silti pitää itseänsä muita fiksumpana.No mutta eipä se minua juurikaan kiinnosta, että mitä sinä, tai muut, minusta täällä netissä ajattelee, koska sillä ei ole mitään varsinaista merkitystä tässä maailmassa.
- grggr
Tomegle kirjoitti:
No mutta eipä se minua juurikaan kiinnosta, että mitä sinä, tai muut, minusta täällä netissä ajattelee, koska sillä ei ole mitään varsinaista merkitystä tässä maailmassa.
Eihän sillä olekkaan, en vain ymmärrä miksi sua kiinnostaa mussuttaa täällä päivästä toiseen ''nuorten'' palstalla nuoremmilles? onko kenties oma nuoruus jääny elämättä?
- Tomegle
grggr kirjoitti:
Eihän sillä olekkaan, en vain ymmärrä miksi sua kiinnostaa mussuttaa täällä päivästä toiseen ''nuorten'' palstalla nuoremmilles? onko kenties oma nuoruus jääny elämättä?
En minäkään ymmärrä sitä, että miksi ihmiset haaskaavat aikaan minun haukkumiseen, kun he voisivat keskittyä aiheeseen.
- boyhfdfhhh
Oon 18v poika ja mun mielestä missit on vähän pulleita, kun lehdestäkin lukee että niiden rasvaprosentti on yleensä 25% tai jotain sellaista. Itse pidän alle 15 rasvaprosentin tyttöjä viehättävämpänä.
- voe,voe.
vae poeka ja 18v
- huoh missit
Misseiltä kysyttiin mikä on Yhdysvaltojen pääkaupunki ja vastaus oli New York. Suomen talviisotakii käytii kuulemma vuonna -55. Mitä voimme päätellä?
- FAKTA
Missit ja mallit ovat tutkitusti keskiverto ihmistä selvästi tyhmempiä koska syövät lihoamisen pelossa liian vähän ja siksi heidän aivonsa eivät saa riittävästi ravinteita.
- Ffffd
Sen tyhmempiä ole kuin sinä joka tulee tänne latelemaan faktoja toisista ihmisistä loistaakseen omalla älyllään, josta voi päätellä ettei se oo paskankaanarvonen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921