Löysin pienikaisen naama mustana mahallaan pienestä sängystä. Ambulanssi paikalla. Kätkytkuolema. Nyt oon ihan sumussa en tiedä mitä tehdä. En oo varma kuin olis poliisikin käynyt.
Meidän vauva kuoli aamulla
18
1556
Vastaukset
- äiti11
miten se voi olla musta? Etkö voinut tukea, että pysyisi kyljellään?
- Koska itse
nukut jos vahdit lastesi vieressä, että nukkuvat oikeassa asennossa?
Olen todella utelias tietämään.
- !!!
äiti26v
On kyllä niin arka aihe, että vaikket uskokaan aloituskirjoitusta, niin älä jauha potaskaa, jos toi kuitenkin on totta toi kirjoitus! Kamala tragedia asianomaisille ja todella mautonta ja asiatonta ja ties vaikka mitä muutakin laskea leikkiä... - kkliföuy
Ei voi olla totta, kuinka raivostuttavia vastauksia olet saanut. Ensimmäinen aloitti syyllistämisellä ja toinen leikkii todella törkeästi aiheella, joka koskettaa kuitenkin monia (vaikkei alkuperäistä uskoisikaan). Yksi kamalimpia asioita on se, kun oma lapsi kuolee. Ei siitä mitään leikkiä lasketa. Niin, vai pitäisikö tuo kommentti ottaa todesta ja ilmoittaa poliisille?
- !!!
Ton äiti26v viesti näköjään poistettu...? Meinaan tossa mun kirjoittamassa tekstissä ei mun mielestä oo mitenkään leikkiny aiheella...
- kkliföuy
Joo, asiaton viesti on poistettu välistä. Onneksi!
- RinsaE
Hirveää :( Ihan hirveä surullista. Lämpimimmät osanottoni ja paljon voimia koko perheelle!! *Halaus*
- no jaa...........pöö
vai hirveää:)
- """
Miksi naama mustana?
- ?
Et varmaan kysyny tosissas?!
- asiallista apua
ehdottomasti hakemaan ammattiapua, tämä palsta ei oo tarkoitettu noin rankkojen juttujen selvittelyyn, kaduttaa vaan jälkeen päin, kun on avautunut shokissa. ei ole sinun syysi todellakaan, jos lapsi on kokenut kätkytkuoleman., siniseksi meneen hapenpuutteesta.
- ..
Tiedän miltä Sinusta tuntuu, olen itse kokenut saman. Mikään maailmassa ei ole yhtä tuskallista. Toivottavasti Sinulla läheisiä ympärillä joiden kanssa voit puhua. Tsemppiä.
- luulekkaan
mitä sellasta nyt tänne tulee jauhamaan??! Ei asialle voi tehä enään mitään. Lohdutuksia kentie tulit hakeman? :D:D
- itke muualla
So what?
ei se asia siitä täällä parane kuten varmaan huomaat. - toisillefoorumeille
Otan osaa. Kauhea tilanne. Suosittelen menemään toisille foorumeille. Täällä ei ole aina kovin asiallisia vastauksia, Käpy ry:llä on myös ilmainen auttava puhelin, voit soittaa sinne. Googlettamalla löytyy.
- kätkylle oma palsta!
mitäs sitte?! Miksä itket täällä?!!
- täällä kans
niin meidänkin, ei mikään uusi asia, tuttu juttu
- 0000000000000000
Hyi kun ihmiset on ilkeitä täällä netissä, sanompahan vaan. Häpeäisitte.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4931869Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3801576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641368Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181357- 113962
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka10751