Löysin pienikaisen naama mustana mahallaan pienestä sängystä. Ambulanssi paikalla. Kätkytkuolema. Nyt oon ihan sumussa en tiedä mitä tehdä. En oo varma kuin olis poliisikin käynyt.
Meidän vauva kuoli aamulla
18
1518
Vastaukset
- äiti11
miten se voi olla musta? Etkö voinut tukea, että pysyisi kyljellään?
- Koska itse
nukut jos vahdit lastesi vieressä, että nukkuvat oikeassa asennossa?
Olen todella utelias tietämään.
- !!!
äiti26v
On kyllä niin arka aihe, että vaikket uskokaan aloituskirjoitusta, niin älä jauha potaskaa, jos toi kuitenkin on totta toi kirjoitus! Kamala tragedia asianomaisille ja todella mautonta ja asiatonta ja ties vaikka mitä muutakin laskea leikkiä... - kkliföuy
Ei voi olla totta, kuinka raivostuttavia vastauksia olet saanut. Ensimmäinen aloitti syyllistämisellä ja toinen leikkii todella törkeästi aiheella, joka koskettaa kuitenkin monia (vaikkei alkuperäistä uskoisikaan). Yksi kamalimpia asioita on se, kun oma lapsi kuolee. Ei siitä mitään leikkiä lasketa. Niin, vai pitäisikö tuo kommentti ottaa todesta ja ilmoittaa poliisille?
- !!!
Ton äiti26v viesti näköjään poistettu...? Meinaan tossa mun kirjoittamassa tekstissä ei mun mielestä oo mitenkään leikkiny aiheella...
- kkliföuy
Joo, asiaton viesti on poistettu välistä. Onneksi!
- RinsaE
Hirveää :( Ihan hirveä surullista. Lämpimimmät osanottoni ja paljon voimia koko perheelle!! *Halaus*
- no jaa...........pöö
vai hirveää:)
- """
Miksi naama mustana?
- ?
Et varmaan kysyny tosissas?!
- asiallista apua
ehdottomasti hakemaan ammattiapua, tämä palsta ei oo tarkoitettu noin rankkojen juttujen selvittelyyn, kaduttaa vaan jälkeen päin, kun on avautunut shokissa. ei ole sinun syysi todellakaan, jos lapsi on kokenut kätkytkuoleman., siniseksi meneen hapenpuutteesta.
- ..
Tiedän miltä Sinusta tuntuu, olen itse kokenut saman. Mikään maailmassa ei ole yhtä tuskallista. Toivottavasti Sinulla läheisiä ympärillä joiden kanssa voit puhua. Tsemppiä.
- luulekkaan
mitä sellasta nyt tänne tulee jauhamaan??! Ei asialle voi tehä enään mitään. Lohdutuksia kentie tulit hakeman? :D:D
- itke muualla
So what?
ei se asia siitä täällä parane kuten varmaan huomaat. - toisillefoorumeille
Otan osaa. Kauhea tilanne. Suosittelen menemään toisille foorumeille. Täällä ei ole aina kovin asiallisia vastauksia, Käpy ry:llä on myös ilmainen auttava puhelin, voit soittaa sinne. Googlettamalla löytyy.
- kätkylle oma palsta!
mitäs sitte?! Miksä itket täällä?!!
- täällä kans
niin meidänkin, ei mikään uusi asia, tuttu juttu
- 0000000000000000
Hyi kun ihmiset on ilkeitä täällä netissä, sanompahan vaan. Häpeäisitte.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907