marui

Voisko joku kertoo kuinka pitkälle nuo Maruin kuulat lentää ILMAN Hop-Upia.
1891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

No riippuu aseesta.

Äänestä
  • No aattelin ostaa Maruin M92 Militaryn

    Äänestä

Maruin on tunnetusti kuulavalmistajana paras mahdollinen. Maruin kuulien sielä ja liukas pinnoite takaa osumat jopa 150m päähän kyseisellä aseella. Suosittelen.

Äänestä
  • kiitti vastauksesta :)

    Äänestä

Prosoft, älä puhu paskaa. Maruin kuulat ovat viimeisen päälle hiottuja tarkkuuskuulia! Tavallisilla marketin kuulilla osumat ovat tavallisesti juuri tuota 150m luokkaa, mutta Maruin kuulilla osumia tulee vielä 250 metriin.

Äänestä
  • Tiedän itsekkin varsin hyvin Maruin kuulien laadun. Itse olen m100 snipulla puottamu porukkaa yli 300m päähän ilman kiikaria. Sanoin vain lukeman alakanttiin ettei tulisi mitään pettymyksiä.

    Äänestä

älkää selittäkö ei mikään ase lennä 300m m100 tasolla saatikka maruin truutat

Äänestä
  • Olipas taas hieno trollausyritys hahhalla. En itsekkään usko siihen että mikään ase lentäisi yhtään minnekkään vaikka kuinka viritetty olisi. Kuula tuo minun snipu linkoaa helposti 300 metrin päähän.

    Äänestä

  • Tää on kyyle iha käyttäjästä kiinni. Sama se vaikkei aseessa olis koko jousta sisällä. Tunget koko aseen tiivistettynä isoo perunapyssyy nii saattaa hyvinki linkoutuu 300m päähä.

    Äänestä

Itsekin olen rahaa upottanut omaan kivääriini jossa tällä hetkellä M150 virit.
Tölkkiin osuu vielä melkein 400 metriin jos on kiikari paikoillaan.

Äänestä

ootko varma ettei vaihtunu kaupassa ilma kivääriin en oo ainakaan kuullu että softaus aseesta lentäis 400m siis kuulia

Äänestä

Ei saakeli,Nyt taitaa olla pojilla hieman lisämetrejä aseiden kantamissa ja on totta että m100 vireillä ei lennä 300m. Tosin tietty sulla voi olla 250m pitkä piippu mutta ei saakeli.Ja jos toi oli trollaus yritys nii se oli iha paska

Äänestä

Juu..samaa mieltä että kyllä neitien keksimät kantamat vähän kusee..jos kerran aikoo 300m lentää..XD!!

Äänestä

Omasta kivääristäni luoti lentää monta kilometriä.
Mitäs panoksia te mahdatte käyttää kun ovat noin surkeita nuo kantamat?
Itsellä käytössä Sakon Arrowhead.

Äänestä

Pojat....tuokaa minulle ase joka kantaa sen 100 metriä, aletaan sittten puhumaan niistä kuulista....tuntuu hieman siltä että teillä on yksi nolla liikaa noissa luvuissa ( 100-400m).....ei näin.

Äänestä

mun mariu aakoo47 on paras ku se ampuu iha vidu pitkälle 0.11 kuulil joit ostin taketalost tost lähelt meitä ampuu ainaki 150 metrii älä huijaa fdgd54645645 kyllä mun kaverin m14 ampuu ainaki 400 metrii!!!!!!!! kosk siin on tarkkuupiippu ja vrijousi



mitä noi sako arrowhead kuulat on saaks niit ostettuu suomest vai pitääks tilaa ulkomailt???!??!!?!? isi ei anna tilaa mitää ulkomailt ni sopiiks et ostan sult niitä jos ne lentäs noin piktälle!?!?!?!??

Äänestä
  • Pikkuhiljaa alkaa härnää noi trollit... ._.

    Äänestä

Kyllähän sitä maruin .20g kuulalla on itekki tullu pudotettuu kaveri 437m päästä.
Aseena oli vsr-11, kiikarina 3-42x76 ja sisällä 1800% jousi. Vähän piti tuulta ennakoida ja kokeilla kolmesti, mut kyllä se pää siellä lopulta heilahti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pessimisti kirjoitti:

Voisko joku kertoo kuinka pitkälle nuo Maruin kuulat lentää ILMAN Hop-Upia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu