Hei
Osaisiko joku suositella puhelinmallia, joka toimisi hyvin samalla sanelukoneena? En tarvitse uusimpia tai kalliimpia malleja, vaan toimivan hyvän puhelimen.
Puhelinneuvoja?
6
107
Vastaukset
- 5230,. (500)
Nokia 500 on oiva ja halpa peli äänityksissä,tod. kirkas ja selkeä ääninen kaiutin ja on herkkä tämä mikrofoni ottamaan äänet kaukaakin mitä olen testannu,äänitys pikakuvake vaan aloitusnäyttöön niin pääsee sekunnissa äänittämään ja on muutenkin näppärä käyttää,äänitteet löytää sekunnissa äänitys sovelluksesta,malli on kyllä uusi mutta halvimmasta päästä
- susssannn
kiitos paljon tästä tiedosta!
- susssannn
Voisiko joku vielä kertoa minimiominaisuuksia mitä tarvitsen puhelimelta jonka haluan toimian myös sanelukoneena? onko kaikissa puhelimissa automaattisesti tarpeeksi iso muistikortti?
- vapunen
Kaikissa Nokian malleissa ei välttämättä tule muistikorttia mukana. Muistikortin voi ostaa erikseen. Jos puhelinta aiotaan käyttää sanelukoneena, niin silloin siinä täytyy olla hyvä ja tehokas mikrofoni... muuten et voi äänittää kaukaa.
Esimerkiksi Nokia 500 mallissa on 2 GB sisäistä muistia ja se tukee jopa 32 GB muistikorttia. ( Yhteensä noin max: 34 GB) - Kiitos kärsivällisis
Tietävätköhän kauppojen myyjät näistä mikrofonin tehokkuuksista. Onko kokemuksia muista kuin Nokia 500? Jos haluan tilaa n. 5 h nauhoitukselle, minkäkokoinen muistin tulisi olla?
Kiitos kärsivällisistä vastauksista. - vapunen
Kauppojen myyjät tuskin tietävät kännykän mikrofonin tehokkuudesta ( Paitsi puhelukäytössä). Tehokkuus saadaan selville vain testaamalla tai jos muilla on kokemuksia.
Muistikortin kannattaa olla vähintään 4 GB. Näin se ei ainakaan heti lopu kesken. Myös äänenlaatu vaikuttaa muistinkulutukseen. Jos se on 320 kbps ( Paras MP3 laatu) niin silloin toi 4 GB on riittävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875