Hyvä ja viityisä paikka mutta parkkipaikat valloittaa työntekijät joilla on autot.
Miksi pitää työmiesten autot olla asiakkiden parkki paikalla? Eikö ne saa vietyä entiselle kirpparin pihalle siellä on tilaa.
>Muuten...kirpparilla kahvi kupponen maksaa 1.50 € ja ruokalassa pieni kuppi 60 centtiä. iso 80 centti.
Kirpparilla leivos maksaa 1.50 € ja ruokalassa lähes puolta halvempi.
Työttömien kirpparin parkkipaikka
66
1649
Vastaukset
- Numero*haka
Kotona kahvikuppi maksaa noin 0,16 euroa.4 annosta keittoa kotona 5,00 euroa.
- raitis joskus
Parkkipaikkoja voisi vapautua, jos puhalluttaisi aamuisin näitä työntekijöitä.
- jotain tarttis tehdä
Olen samaa ihmetellyt etteivätkö työttömienyhdistyksellä enää tarvitse asiakkaita kun työntekiötten autot täyttävät koko pihan ja vielä on lappu että asiakkaiden pitää kiertää kadun puolelta..
Eikö johtaja saa kuria vai eikö hän huomaa tilannetta vai eikö hän välitä asiakkaista siinä piirissä.Luulisi olevan asiakkaat tärkeitä jos on ostettu uudet tilat..
Kadunpuolella ei ole parkkipaikkoja eikä monikaan joiden kanssa on puhuttu lähde täyttämään esim. apteekin edustaa. Joten tulos on että kirpparilla käynti jää käymättä.- verho
Hei! Olen asiasta samaa mieleltä, on jäänyt kirparilla käymättä sen takia kun ei ole ollut parkkipaikkaa. Eli tehkää asialle jotakin!!
- läpi kiini tolvanat
piteäkää pienempää mölyä tai muutamme Sotkamoon juutahan nari siat
- veron maksaja
Terve menoa !!!!!!
- Greippimehu
veron maksaja kirjoitti:
Terve menoa !!!!!!
Maksa sinä vaan veroja ja tutki puolisosi jalkojenvälin tuoksua...
- Kaappiinko?
Tätä vaan ihmettelen, missä näitten yhdistysten ihmisten pitäisi, tai saisivat olla?
Kun ei yhdistys ole hyvä, minne ne ihmiset kuuluisi, eläkkeellekkö, olisiko se hyvä? - parkkarit
Tosiaan uudella kirpparilla parkkipaikkojen saanti on vaikeeta ja kirpparilla jää käymättä kun henkilökunnan autot täyttäneet parkki paikat.
Monet asikkaat joutuu jättämään auton kauas ja joutuvat ees taas kantamaan pitkiä matkoja tavaroita. Eikö asiakkaille tarkoitetut parkkipaikat pitäs olla järjestely kysymys. - autolla
Taas Kalikka kalahti joidenkin nilkkaan kun ihmiset rupesi pyytelemään parannusta parkkipaikkoihin. Ei kirjoittajat valittaneet työttömien olemassaoloa,vaan parkkipaikkojen puutteista.Muistakaa että olette palveluammatissa ja sanoisitte että yritätte tehdä asialle jotakin,ettekä rupeaisi nimittelemään ja uhkailemaan.Se on ala-arvoista.Tosiaankin parkkipaikkoja lisää ja lahjoitettujen tavaroiden hinnnat saisivat olla ajantasalla.
- Jämptijäbä
En ole käynyt enkä käy ja ihmettelen kuka helvetti tuommoisessa lumppukaupassa käy. Hohhoijjaa.
- Fileepihvi
Hohhoijjaa, sinä vaan tuumit. Tutki myös puolisosi jalkojenvälin tuoksua...
- työläsrouvat
Fileepihvi kirjoitti:
Hohhoijjaa, sinä vaan tuumit. Tutki myös puolisosi jalkojenvälin tuoksua...
kaikkien veministien ainut vaihtoehto on VÄYRYNEN markka,stasi ja honekker saataan vai väyrysen kautta ,ainut liittovaltijo on Neuvostojenliitto
- forssiitiyrjö
työläsrouvat kirjoitti:
kaikkien veministien ainut vaihtoehto on VÄYRYNEN markka,stasi ja honekker saataan vai väyrysen kautta ,ainut liittovaltijo on Neuvostojenliitto
Taitaa työläsrouvilla olla jo voittojuhlat vodkan voimalla käynnissä kirjoitusvirheistä päätellen,jokohan nuolaisivat ennenkuin tipahti, kosmonautti,nih.
- vaa
forssiitiyrjö kirjoitti:
Taitaa työläsrouvilla olla jo voittojuhlat vodkan voimalla käynnissä kirjoitusvirheistä päätellen,jokohan nuolaisivat ennenkuin tipahti, kosmonautti,nih.
Sulkekaaa koko keskustelu,kun ette osaa ,kuin valitaa.
- valittaja_akat
vaa kirjoitti:
Sulkekaaa koko keskustelu,kun ette osaa ,kuin valitaa.
parkit vielä kermaperille ku muutama askel täytyy kävellä tympii tämä tinkijät,tonkijat ja vähäväliä uusia viestiketjuja avaavat eukot,teidät kyllä tiedetään .kadehtija_akat
- parkii
valittaja_akat kirjoitti:
parkit vielä kermaperille ku muutama askel täytyy kävellä tympii tämä tinkijät,tonkijat ja vähäväliä uusia viestiketjuja avaavat eukot,teidät kyllä tiedetään .kadehtija_akat
viesti ketjun aloittaja.tule viikolla käymään,nii varataan sinun kotterolesi oma parkki paikka ja anetaan invalupalappu et voit kulkea takaoven kautta.
- kauhistunut
Enpä ole minkään muiden liikkeiden työntekijöiden enkä varsinkaan johtajien haukkuvan vastaan jos joidenkin liikkeiden epäkohdista valitetaan. Tämä palsta on mielestäni tarkoitettu ,että saa sanoa mielipiteensä ja parannusehdotuksia asioihin,jotka olisivat kaupankäynnin kannalta kannattavia.Kuinka jotkut voi olla noin törkeitä ja nimittelevät asiakkaitaan. Kovin ovat varmoja toiminnan säilymisestä kun haluavat karkoittaa asiakkaansa.Pahalta tuntuu lukea ulkopuolisena näitä nimittelyjä. Toivottavasti rahasammot huomaavat tämän viestiketjun,eikä jää epäselväksi keitä haukkujat ovat. Kaikella hyvällä.
- hoikka ekolainen
Asiakkaat voivat ajaa autonsa parkkiin torille tai mieluummin kauemmaksi niin saava samalla raikasta ilmaa ja sitä hyötyliikuntaa, niin että ne ylimääräiset makkaratkin sulaa sielta lantiolta.
- joku roti sentään
Valittajat voi mennä muotiliikkeeseen eikä pakkautua tonkimaan jokatoinen päivä tavaroita,samat turilaat jatkuvasti sotkemassa paikkoja,eikö ole muuta elämää kuin oikeitten asiakkaiden ristinä olla ja romuillaan täyttää parkkeja,pitänee laittaa pari miestä parkkipoliiseiksi häiriöasiakkaita varten.
- Yks näihin kuuluva
kyllä on naurettavaa tää keskustelu täällä, toista ja toista haukutaan vuorotellen. Mutta tosiasia on se että kirpparilla käy ihmisiä joilla on huonot jalat tai ovat raskaana, tai muuten huonokuntoisia. Heidän olisi hyvä päästä lähemmäs parkkiin kuin jonnekin torille vai halutaanko heidät kokonaan karsia pois asiakaspiiristä?
- Joukkoliikenne
Varmaan tulee jotain muutosta, kunhan saavat nyt tietoonsa epäkohdan.
- lukija2012
Ongelma on johtoportaan tíedossa! ja osa työn tekijöistä vie autonsa toiminta keskuksen parkkiin mikäli ne sopivat sinne.
Tyhjästä on paha nyhjästä lisää parkkitilaa.
- köyhien puolesta
Joo, työssäkäyville ja muille nihilisteille porttikielto! Eko on köyhiä varten.
- hissiin
On kuulemma tulossa muutos.Nimitäin suuniteilla maanalainen parkkihalli,ja hissi.
- Lienenkö nihilisti
Olipas hyvä että elin näin kauan että tajusin ekotorin olevan vaan työttömiä varten,jonne meillä tavantallaajilla ja lahjoittajilla ei ole asiaa.Yritän viestittää asiaa eteenpäin että jotka muutkaan eivät ole sitä tajunneet niin tietäisivät ja veisivät lahjotettavat tavaransa toisaalle.Itsellä on juuri kaksi säkkiä hyvää tavaraa lähdössä mutta nyt tiedän minne ne vien.Tuntuu tosipahalta tällainen ajattelutapa jossa työssäkäyvät ihmiset onkin pahiksia.Kyllä minä senkin ymmärrän että itsetunto on joillakin heikoilla,mutta silti kun kyse ketjussa on ollut kyse parannuksesta parkkipaikkoihin. Hyvää jatkoa teille vaan toivotan.
- ei minun paikalle,ei
Toivottavasti siellä on niitä kaipaamiasi parkkipaikkoja.
- yhdistyksenjäsenmä
yhdistys on tarkoitettu kaikille ihmisille.. elä hyvä nimimerkki (Lienenkö nihilisti) ota näihin provo kirjoittajiin tosissasi kun he vain yrittäää saada hyvän paikan pilattua omilla sairailla kommenteilla... Tervetuloa ihan kaikki... ja uskon että se parkkipaikka asiakin selviää...
- ser-romu 2012
Hei mihinkä viedään nykyisin ser-romu oisi tosi hyvä kiertoilma uuni.
Olisi vienyt pajakkakadun ekotorille mutta siellä oli lappu palvellaan vain kello 14.00
saakka.vein suoraan kaupungin varikon romulavalle olihan tuolla myös
wc-pyttyjä.
- Lisäliisa
Haavistosta tulee presidentti..
Kyllä sitten parkkipaikoista päästään sopuun... - Sauli & Adam
Joo, parkit B-rappuun.
- leena palonen
en ymmärrä näitä työttömien puolestapuhujia maksetaanko heille tästä vai saavatko talkoooruokalaput, kyllähän on ihan asiaa tämä parkkipaikkajuttu.€i ole tilaa.Ja kyllähän se tosiasia on että antiikkisohvakalusto hävisi ja parhaat lahjoitetut tavarat menee aivan muualle.
- Haavisto+
Joo,, joo...
minulle maksetaan kymppitonni kuukaudessa pimeenä.
Lisäksi ilmaiset kahvit ja ateriat... - soh...
No miksi sit lahjoitit sohvasi. Tuskin ne jää lojumaan loppu iäksi sinnekään.
- puhuvat
soh... kirjoitti:
No miksi sit lahjoitit sohvasi. Tuskin ne jää lojumaan loppu iäksi sinnekään.
puhuvat paarissa jotta lätinä vain kuulu sermin takaa
- työttömät hoi
puhuvat kirjoitti:
puhuvat paarissa jotta lätinä vain kuulu sermin takaa
kaikki työttömät Haaviston taakse ,namusetä_Niinistö yäkyäkyök
- oikeja komunista
työttömät hoi kirjoitti:
kaikki työttömät Haaviston taakse ,namusetä_Niinistö yäkyäkyök
niinstöhä on riistoporvarijen asjanajaja,uuvelenkoulutusleirille koko ukonkäppänä
- Ala-aste
oikeja komunista kirjoitti:
niinstöhä on riistoporvarijen asjanajaja,uuvelenkoulutusleirille koko ukonkäppänä
"oikeja komunista" koulun penkille opettelemaan lukemista ja kirjoittamista. Vanha kunnon kynä käteen ja pyyhekumi kaveriksi. Miten olisi parkkimittari?
- Hienohelma1a
Ala-aste kirjoitti:
"oikeja komunista" koulun penkille opettelemaan lukemista ja kirjoittamista. Vanha kunnon kynä käteen ja pyyhekumi kaveriksi. Miten olisi parkkimittari?
Otappa huomioon promillet ja taitaapa useat olla sekakäyttäjiä yhdistyksessä.
- pera 34
niin ja aina vain mollataan meitä työttömiä eikö se ole hyvä että on eko on meille juopoille ja luuusereille työpaikka
- hyvä kun on hommia
oikea asenne, ei mopolla mahottomia.
- Kokemusta on
Parkkipaikka on huonossa kohti, risteys takana. Siinä kun ruopeaa peruuttamaan niin, niin hetipä on auto takana, ja pellit vain rutisee. Kun katsoo taakseen ja rupeaa peruuttamaan, niin jopa on auto siellä takana. Varsinkin venäläisten kanssa saa olla tarkkana, kun ne ajaa miten sattuu.
- ohimennei
näkyihän nuo polliisit olevan ekon parkin luona tänään, jos vaikka vähän rutistelleet.
- Haloota!!!
Kävelkää hyvät ihmiset,ei aina tarvitse autolla viereen päästä!
- iloinen antaja
vien 2läppäriä maanantaina ja tauluteeveen lahjoituksena ,hakeekahan tarvitsijat pois kuleksimasta,hyväkuntoisia mutta 3vuotta ikää jo.
- U.E Luttinen
Iloista antajaa Luoja sekä ekotori kiittää.
- parkkipirkko
Pitäähän työntekijöillä olla auto oven edessä.
- ijgbisjdbjsij
ootko ajatellu ovatko ns vanhoista tehty,kuulin työttömienyhistyksen ostavan punasellalapulla olevia ruokatarvikeita,tyrkävät pakkaseen päiväksi,viikoksi,kuukausiksi ja syöttävät niile ketkä luuvevat saavan hyvän "tuoreen"ruuan!!!makkarat harmaita,jauheliha samaten.eräässä nimeltä mainitsemassa paikassa syödään yhdistyksen ruokaa,moni valittaa maha kipeätä,sekasin yms!!!!!
- Yö_myssy
Mitä helvettiä se sinulle kuuluu? Oletko niin jääräpäisen kateellinen, että tuommoisesta asiasta pitää mennä sorkkimaan. Etkö sinä sitä tiedä, että monen kuuluisankin hotellin jätelaatikoiden seutuvilla rotat asustelee. Jos kerrankin kävisit sen hotellin keittiössä katsomassa miten siellä ruokaa tehdään, niin viikkoon et saisi muuta kitaasi kuin keppanaa...
- Varma Havainto
Kuhmon parhaat kokit laittaa ihanan makuista ruokaa,katsokaa yhteisöjäsenten valtavia vatsankaaria,tolkkuja pohkeita ja punaisia neniä.
- siinä näkijä mis tek
eipähä palele ämmijä ku on traanikerros
- Faarao_
Minulla alkaa "vieteri" jäykistyä heti kun näen tuollaisia naisia...
- selluliittitädeiltä
Taidat Olla "Siipimiehiä" heh,ilmaiset kermaleivokset ja "tortut"
- pettynytt
hallituksen jäseten autoja kai eivät osaa muualle pysäköidä
- Hyvä_yhdistys
Mene sinä kateellinen vaikka Venäjälle.. Et osaa edes kirjoittaa...
- niin se on!
Hyvä_yhdistys kirjoitti:
Mene sinä kateellinen vaikka Venäjälle.. Et osaa edes kirjoittaa...
Oletko hallituksessa kun tiedät noin paljon........
- Mies50_v
niin se on! kirjoitti:
Oletko hallituksessa kun tiedät noin paljon........
Mie oon meikä_poika Lentieran takakylältä.
Tällä uudella Nokialaisella näpyttelen.
Lunta nyt sateloo ja tuuloo.
Va huomenna minä lämmitän savusaonan, ja emännän kanssa siellä vastalla toesiamme läpyttelemme. Sitten syömme mehtopaestia, juuvaan iltakahveet ja mennään kammariin saman peiton alle...
- O m g
Eikös ole aika taas nostaa tämä kansantaloudellisesti merkittävä keskustelu kaikkien pohdittavaksi.
- juuri näin
täyttyy sannoa jotta eritoten on
- Entinen myyjätär
No hyvinkö on rättikaoppa tuottanut nykyisin
- Suklaamurokko
Tuottaa paremmin kuin sinun aikana.
Sinä aikanaan kohtelit rumasti asiakkaita ja karkotit heidät pois.
Onneksi saimme uudet paremmat työntekijät vetäjät, ja niiden ansiosta on asiakaskunta kasvanut. - rkk2
Suklaamurokko kirjoitti:
Tuottaa paremmin kuin sinun aikana.
Sinä aikanaan kohtelit rumasti asiakkaita ja karkotit heidät pois.
Onneksi saimme uudet paremmat työntekijät vetäjät, ja niiden ansiosta on asiakaskunta kasvanut.Kiitos suklaamurokko.. ihanaa lukea tuollaista tekstiä... Ai että tulin hyvälle tuulelle...
- sepiteus
rkk2 kirjoitti:
Kiitos suklaamurokko.. ihanaa lukea tuollaista tekstiä... Ai että tulin hyvälle tuulelle...
Avoimeksipa se meni tiedonanto kun on mies ohjaajana_ihastuttavan yhteisöllistä ja viisasta_nyt on Nordkorea kaukana_ voihan korhonen sentään.
- Entinen myyjätär
sepiteus kirjoitti:
Avoimeksipa se meni tiedonanto kun on mies ohjaajana_ihastuttavan yhteisöllistä ja viisasta_nyt on Nordkorea kaukana_ voihan korhonen sentään.
Mä olin noin viisi vuotta muutaman kuukauden "töissä" siinä lafkassa.Oikeastaan ihan hyvin toimi silloin , paitsi että silloin eräs" suhmura" eroitti mielivaltaisesti kaikista heikoimpia eli nautti ilmeisesti kiusaamisesta,käytti heistä nimityksiä joita ei voi toistaa.myötäilevä naurukuoro hymisi. Itse olen normaalin näköinen nainen että säästyin näiltä ja muutin normaaleihin töihin joita on riittänyt joten en liene enempää lisännyt kuin vähentänytkään asikaskuntaa yhteisössänne.
- Vähän alle 60v.
Entinen myyjätär kirjoitti:
Mä olin noin viisi vuotta muutaman kuukauden "töissä" siinä lafkassa.Oikeastaan ihan hyvin toimi silloin , paitsi että silloin eräs" suhmura" eroitti mielivaltaisesti kaikista heikoimpia eli nautti ilmeisesti kiusaamisesta,käytti heistä nimityksiä joita ei voi toistaa.myötäilevä naurukuoro hymisi. Itse olen normaalin näköinen nainen että säästyin näiltä ja muutin normaaleihin töihin joita on riittänyt joten en liene enempää lisännyt kuin vähentänytkään asikaskuntaa yhteisössänne.
Mutta meillä ikääntyneillä naisilla ainut ajateltavissa oleva työ on päästä yhdistykseen ja ollut niin jo kymmeniä vuosia. Siinä on sopeuduttu kulloiseenkin järjestykseen ja oltu vaiti.
- Vähän alle 60v.
Entinen myyjätär kirjoitti:
Mä olin noin viisi vuotta muutaman kuukauden "töissä" siinä lafkassa.Oikeastaan ihan hyvin toimi silloin , paitsi että silloin eräs" suhmura" eroitti mielivaltaisesti kaikista heikoimpia eli nautti ilmeisesti kiusaamisesta,käytti heistä nimityksiä joita ei voi toistaa.myötäilevä naurukuoro hymisi. Itse olen normaalin näköinen nainen että säästyin näiltä ja muutin normaaleihin töihin joita on riittänyt joten en liene enempää lisännyt kuin vähentänytkään asikaskuntaa yhteisössänne.
Mutta meillä ikääntyneillä naisilla ainut ajateltavissa oleva työ on päästä yhdistykseen ja ollut niin jo kymmeniä vuosia. Siinä on sopeuduttu kulloiseenkin järjestykseen ja oltu vaiti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899