Mikään ei ole parempaa, kun pääsen hakkaamaan ja kiduttamaan näitä venkuloita... kyllä sen takia kannatti kärsiä poliisikoulussa muutama vuosi!
Vanhempana konstaapelina, on aina niin hienoa nähdä asiakas, suu verta täynnä. Siten kuunnella asiakkaan ininää kun olen vetänyt sitä suoraan turpaan, ennen kuin se on sanonut edes HEP.
Poliisi on KUNINGAS!
Pari kertaa nämä venkulat, kuten kotiäidit ovat yrittäneet saada minua ”kiinni” siitä, kun vetäsin sitä ja sen penskoja turpiin, kun rupesi yhteisen hetken jälkeen jotain inisee.
Vaikka narttu oli itse ensin omaa persettään tyrkyttänyt, hyvä ettei tullut virka-autoon sisään.
Olisi ollut akka vaan hiljaa kun sai haluamansa ja kunnioittanut konstaapelia, joka on paikalla, ei vittu….alko taas se akkamainen naputus ja kälätys!
No se hiljeni äkkiä, kun vetäsin sen pikku äpäräpentua turpiin… huuti vain sen jälkeen mee ulos ja jätä meiät rauhaan tai soitan poliisit, sanoin, että poliisihan on jo paikalla:) Voi sitä huutoa
No kaikki tietää ei poliisi ”veljeään” unohda:)
Poliisina 10 vuotta....
7
106
Vastaukset
- ??..
näin se menee, kerrankin poliisi kirjoittanee totta?
- HA!!!
"näin se menee, kerrankin poliisi kirjoittanee totta?"
HA
Älä unta näe !!!! Suomen Poliisiko muka kirjoittaisi joskus jotain mikä totta/faktaa...
No toisaalta ja juu..
korkeasaaren harmaakarhu synnytti juuri äsken bambukarhun (Ailuropoda melanoleuca.)
Eli juu:)
Juu/Ei
- lisäänäitä
JES...tässä asennnetta. tämä on oikea MIES eli kunnon poliisi, tälläsiä poliiseja suomi tarvitsee!
Ei mitään taaperon kaltasia pellepoliiseja, vaan kunnon miesten MIEHIÄ!!!
Oikeat MIES poliisit pistää inisiät kuriin!! ja loppuu paskan jauhaminen täältäkin!- lilutilu
Tätä autoa Suomi tarvitsee...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=5Sxb9mPjHLE
- haavisto.
juur näin
- kuspääää
Kerrankin joku poliisi kertoo totuuden! Pisteet siitä, mutta muuten poliisit ovat kusipäitä.
Kuten tuo kirjoitus osoittaa! - 13
Joopa joo ! Älä viitsi valehdella !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832