http://www.iltasanomat.fi/presidentinvaalit/vaalikommentti-paa-polkylle-jo-etukateen/art-1288441088921.html
Seura-lehdessä sanotaan hänen maalanneen itsensä nurkkaan.
Toimittaja utelee, että "ilmeisesti uskot kansan niin kovasti haluavan pitää sinut puoluesihteerinä, että sen takia nielevät myöskin Lipposen kokonaisena".
Ja jatkaa: "Uhkaushan on yhtä tehokas, kuin jos automyyjä sanoisi, että ellet osta tätä autoa, niin hän ottaa loparit."
,,,
Politiikka on mahdollisuuksien taidetta.
Minua on naurattanut tämä hahmo aika tavalla, aikkei hän sitä:
ole TARKOITTANUT!
4
56
Vastaukset
- Nauru pidentää
ikää!
- mie kans nauran
Näin on, jos ei olis nauramisen lahjaa, niin oltais tosi köyhii,..
- aivan
mie kans nauran kirjoitti:
Näin on, jos ei olis nauramisen lahjaa, niin oltais tosi köyhii,..
ehdottoman huvittavaa
- Hän ilmoittaa
keskiviikkona sitten, eroaako.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135