Mitä alapäästä tuleva venyvä lima on?

jossu

Kysymys tuli aika selkästi otsikossa. Kun menen esim. vessaan niin samalla saattaa tulla ilmeisesti emättimestä läpinäkyvää/valkoista venyvää limaa venyvänä alas. Mitä se on? Usein mulla tulee menkkojen aikaan samaa, mutta vain punaisena. Ei satu tai mitään, ärsyttää ja ällöttää vain... Joskus harvoin tulee ilman vessakäyntiäkin pikkareihin, mutta siis tavanomaisimmin vain vessakäynnillä.

4

5098

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mr

      Googletahan sana 'valkovuoto', ihan normaali ilmiö jos vuoto ei tosiaan haise tai ole kokkareista.

    • ovulaatiohan se

      Ovulaatiosta on todennäköisesti kyse. Eli täysin normaali asia. Ovulaation aikoihin monella tulee sellaista kirkasta ja venyvää vuotoa, joka muistuttaa vähän raa'an kananmunan valkuaista. Jos et vielä tästä vakuutu, niin tarkkaile tuleeko tuota vuotoa suunnilleen pari viikkoa ennen menkkoja. Jos tulee, niin sitten se ainakin on just sitä ovulaatiolimaa.

    • Anonyymi

      Minul on punaista lima vuotoa

    • Anonyymi

      Ovulaatiolimassa voi olla myös hieman verta seassa, on normaalia. Myös kuukautisten aikaan vuoto voi olla liman ja veren sekaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      258
      5681
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5175
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4928
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      129
      2207
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1877
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      57
      1802
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1752
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1725
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      101
      1502
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      398
      1411
    Aihe