Pegasos World - Turkki Kokemuksia?

EnsimmäinenPerheloma

Olemme suunnitelleet perheen kanssa syyskuuksi parin viikon lomareissua Pegasos Worldiin lasten 3 ja 5 kanssa. Onko kellään kokemuksia paikasta ? Minkälaiset ruoat oli siellä? Entä hintataso hotellilla muuten? Minkälaiset ostosmahollisuudet on Sideessä? Sinne näytti olevan lyhyt matka lähteä päiväretkelle lasten kanssa.. Onko lähistöllä lapsille jotain muuta aktiviteettiä kuin itse hotellilla eläintarhaa tai vastaavaa???

2

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cdsdcds

      Minäkin suunnittelin seinnelähtöä, kunnes googlasin noita kolmea pegasusta ja agua fantasya. Tripadvisorissa on kommentteja, tuli kuva että siellä on p**set ja rikkinäiset huoneet/kph-huoneet, viemäröintiongelmia, hygieniäongelmia ruuassa, ovia ei saa lukkoon ja varastelevaa henkilökuntaa, mutta ehkä vain huonon tuurin kokeneet kirjoittavat arvosteluja nettiin.

    • .......

      Oltiin Pegasos Worldissa kesällä 2008 ja tyytyväisiä lomaamme, lapsemme olivat silloin jo 11 ja 13, eli pystyivät hyvin uimaan tuossa ihanan isossa uima-altaassa, pienten allas on tosi matala ja liukumäet matalia myös.
      Isä ja poika pelasivat tennistä ja välillä myös pingistä, itse olin pojan kanssa usein bocciakentällä, meidän joukkueessa oli ruotsalaisia ja norjalaisia, taktiikat ruotsiksi!
      Lapset eivät oikein osanneet arvostaa illallistarjontaa, meille aikuisille löytyi syötävää vaikka kuinka mutta eivät lapsetkaan nälässä olleet, ja helppo AI takasi sen, ettei tullut nälkä, ei jano eikä auringonpistosta kummallekaan.

      Sidessä käytiin kerran ostosreissulla, bussi lähtee hotellin edestä, taksilla vähän nopeammin ja kalliimmin. Lähistöllä ei ainakaan silloin ollut mitään muuta ajankulua, mutta meidän perheen aika kului kyllä hyvin siellä uima-altaalla ja pelatessa, edellisten lomareissujen vuoksi lapset vaatimalla vaativat että ei lähdetä mihinkään (esim. Pamukale) retkeilemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      51
      5402
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      417
      4697
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3879
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      181
      3330
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      14
      2556
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2312
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2208
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      152
      2062
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      126
      2010
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1499
    Aihe