Eli vaikka tässä on jo kaikki mieleen tulleet sivustot kahlattu läpi niin olisi kiva kuulla lisää tuolla käyneitten mielipiteitä ko.paikasta. Millanen on hintataso? Onko hotelleilla hyvä ruoka(ja tietysti juomat)? Onko hotellien "ohjelmanumerot" hyviä? Millaiset ilmat on ollut? Ja tietysti kaikki muukin mahdollinen tieto on tervetullutta!:) Kovasti täällä jo matkaa odotellaan... Ja meillä siis hotellina Gran Ventana Beach Resort.
Kertoilkaahan jotta matkakuume vois nousta entisestään!:)
1.3 lähdössä Puerto Platalle
2
550
Vastaukset 2
- teemukoo
Terveisiä Dominikaanisesta tasavallasta.. Vai Puerto Plataan matkalla. Olen tämän talven asustellut työn merkeissä maan keskiosassa Bonaossa ja vieraillut harvase viikonloppu Playa Cabaretessa joka on Puerto Platasta pätkän matkaa Itään. Ranta on mahtava ja hotellit on mukavia, ilta-elämääkin löytää rannan tuntumasta mutta hotellin etuovelta alkaa Dominikaaninen köyhyys ja ankeus. Kuvittelisin että niin kauan kun pysytte rannalla niin täällä on ihan ok. Kelit välillä vaihtelee ja saaren pohjois-rannalla on välistä aika pilvistä mutta takuulla aurinkoisiakin päiviä sattuu. Hyvä illallinen ravintolassa noin 700 pesoa.
- Nonti
Mahtavaa reissua teille toivotan! Kahtena eri talvena käynyt Puerto Platassa, Gran Ventana Beach Resortissa. Molemmilla kerroilla matka ajoittui helmi-maaliskuun vaihteeseen. Kelit ovat suosineet aina! Sateet ajoittuivat yölle, ja aurinko porotti.
Hotelli on tasokas, hyvä buffet ja ihania ravintoloita. Hotelli sijaitsee Playa Doradan alueella, jossaon jotai kuppiloita ja ostoskeskuksia. Alue on iso, ja siellä ei kyllä paikallisuutta näe vaan siellä ollaan kyllä ihan pumpulissa. Suosittelen siis lämpimästi tutustumaan myös todelliseen maahan ja ihmisiin, kun sinne asti lähdette.
Ranta Gran Ventana Beach Resortin kohdalla on ehdottomasti paras, mitä rantaa pitkin käveltiin. Tosi hyvä loikoilla ja uida, ihanan sitkeitä rantakauppiaita tietty löytyy - kannattaa leikkiä nukkuvaa. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 116709
- 77673
- 48648
- 46573
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39556- 60542
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44507- 26471
- 52444