1.3 lähdössä Puerto Platalle

reissureiskat

Eli vaikka tässä on jo kaikki mieleen tulleet sivustot kahlattu läpi niin olisi kiva kuulla lisää tuolla käyneitten mielipiteitä ko.paikasta. Millanen on hintataso? Onko hotelleilla hyvä ruoka(ja tietysti juomat)? Onko hotellien "ohjelmanumerot" hyviä? Millaiset ilmat on ollut? Ja tietysti kaikki muukin mahdollinen tieto on tervetullutta!:) Kovasti täällä jo matkaa odotellaan... Ja meillä siis hotellina Gran Ventana Beach Resort.
Kertoilkaahan jotta matkakuume vois nousta entisestään!:)

2

550

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teemukoo

      Terveisiä Dominikaanisesta tasavallasta.. Vai Puerto Plataan matkalla. Olen tämän talven asustellut työn merkeissä maan keskiosassa Bonaossa ja vieraillut harvase viikonloppu Playa Cabaretessa joka on Puerto Platasta pätkän matkaa Itään. Ranta on mahtava ja hotellit on mukavia, ilta-elämääkin löytää rannan tuntumasta mutta hotellin etuovelta alkaa Dominikaaninen köyhyys ja ankeus. Kuvittelisin että niin kauan kun pysytte rannalla niin täällä on ihan ok. Kelit välillä vaihtelee ja saaren pohjois-rannalla on välistä aika pilvistä mutta takuulla aurinkoisiakin päiviä sattuu. Hyvä illallinen ravintolassa noin 700 pesoa.

    • Nonti

      Mahtavaa reissua teille toivotan! Kahtena eri talvena käynyt Puerto Platassa, Gran Ventana Beach Resortissa. Molemmilla kerroilla matka ajoittui helmi-maaliskuun vaihteeseen. Kelit ovat suosineet aina! Sateet ajoittuivat yölle, ja aurinko porotti.

      Hotelli on tasokas, hyvä buffet ja ihania ravintoloita. Hotelli sijaitsee Playa Doradan alueella, jossaon jotai kuppiloita ja ostoskeskuksia. Alue on iso, ja siellä ei kyllä paikallisuutta näe vaan siellä ollaan kyllä ihan pumpulissa. Suosittelen siis lämpimästi tutustumaan myös todelliseen maahan ja ihmisiin, kun sinne asti lähdette.

      Ranta Gran Ventana Beach Resortin kohdalla on ehdottomasti paras, mitä rantaa pitkin käveltiin. Tosi hyvä loikoilla ja uida, ihanan sitkeitä rantakauppiaita tietty löytyy - kannattaa leikkiä nukkuvaa. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1446
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      103
      928
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      921
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      86
      835
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      747
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      612
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      601
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      579
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    10. 48
      547
    Aihe