Eli vaikka tässä on jo kaikki mieleen tulleet sivustot kahlattu läpi niin olisi kiva kuulla lisää tuolla käyneitten mielipiteitä ko.paikasta. Millanen on hintataso? Onko hotelleilla hyvä ruoka(ja tietysti juomat)? Onko hotellien "ohjelmanumerot" hyviä? Millaiset ilmat on ollut? Ja tietysti kaikki muukin mahdollinen tieto on tervetullutta!:) Kovasti täällä jo matkaa odotellaan... Ja meillä siis hotellina Gran Ventana Beach Resort.
Kertoilkaahan jotta matkakuume vois nousta entisestään!:)
1.3 lähdössä Puerto Platalle
2
518
Vastaukset
- teemukoo
Terveisiä Dominikaanisesta tasavallasta.. Vai Puerto Plataan matkalla. Olen tämän talven asustellut työn merkeissä maan keskiosassa Bonaossa ja vieraillut harvase viikonloppu Playa Cabaretessa joka on Puerto Platasta pätkän matkaa Itään. Ranta on mahtava ja hotellit on mukavia, ilta-elämääkin löytää rannan tuntumasta mutta hotellin etuovelta alkaa Dominikaaninen köyhyys ja ankeus. Kuvittelisin että niin kauan kun pysytte rannalla niin täällä on ihan ok. Kelit välillä vaihtelee ja saaren pohjois-rannalla on välistä aika pilvistä mutta takuulla aurinkoisiakin päiviä sattuu. Hyvä illallinen ravintolassa noin 700 pesoa.
- Nonti
Mahtavaa reissua teille toivotan! Kahtena eri talvena käynyt Puerto Platassa, Gran Ventana Beach Resortissa. Molemmilla kerroilla matka ajoittui helmi-maaliskuun vaihteeseen. Kelit ovat suosineet aina! Sateet ajoittuivat yölle, ja aurinko porotti.
Hotelli on tasokas, hyvä buffet ja ihania ravintoloita. Hotelli sijaitsee Playa Doradan alueella, jossaon jotai kuppiloita ja ostoskeskuksia. Alue on iso, ja siellä ei kyllä paikallisuutta näe vaan siellä ollaan kyllä ihan pumpulissa. Suosittelen siis lämpimästi tutustumaan myös todelliseen maahan ja ihmisiin, kun sinne asti lähdette.
Ranta Gran Ventana Beach Resortin kohdalla on ehdottomasti paras, mitä rantaa pitkin käveltiin. Tosi hyvä loikoilla ja uida, ihanan sitkeitä rantakauppiaita tietty löytyy - kannattaa leikkiä nukkuvaa. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518194KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4257234Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693713Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463382Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092884Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään452408- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv301620Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821487