1.3 lähdössä Puerto Platalle

reissureiskat

Eli vaikka tässä on jo kaikki mieleen tulleet sivustot kahlattu läpi niin olisi kiva kuulla lisää tuolla käyneitten mielipiteitä ko.paikasta. Millanen on hintataso? Onko hotelleilla hyvä ruoka(ja tietysti juomat)? Onko hotellien "ohjelmanumerot" hyviä? Millaiset ilmat on ollut? Ja tietysti kaikki muukin mahdollinen tieto on tervetullutta!:) Kovasti täällä jo matkaa odotellaan... Ja meillä siis hotellina Gran Ventana Beach Resort.
Kertoilkaahan jotta matkakuume vois nousta entisestään!:)

2

550

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teemukoo

      Terveisiä Dominikaanisesta tasavallasta.. Vai Puerto Plataan matkalla. Olen tämän talven asustellut työn merkeissä maan keskiosassa Bonaossa ja vieraillut harvase viikonloppu Playa Cabaretessa joka on Puerto Platasta pätkän matkaa Itään. Ranta on mahtava ja hotellit on mukavia, ilta-elämääkin löytää rannan tuntumasta mutta hotellin etuovelta alkaa Dominikaaninen köyhyys ja ankeus. Kuvittelisin että niin kauan kun pysytte rannalla niin täällä on ihan ok. Kelit välillä vaihtelee ja saaren pohjois-rannalla on välistä aika pilvistä mutta takuulla aurinkoisiakin päiviä sattuu. Hyvä illallinen ravintolassa noin 700 pesoa.

    • Nonti

      Mahtavaa reissua teille toivotan! Kahtena eri talvena käynyt Puerto Platassa, Gran Ventana Beach Resortissa. Molemmilla kerroilla matka ajoittui helmi-maaliskuun vaihteeseen. Kelit ovat suosineet aina! Sateet ajoittuivat yölle, ja aurinko porotti.

      Hotelli on tasokas, hyvä buffet ja ihania ravintoloita. Hotelli sijaitsee Playa Doradan alueella, jossaon jotai kuppiloita ja ostoskeskuksia. Alue on iso, ja siellä ei kyllä paikallisuutta näe vaan siellä ollaan kyllä ihan pumpulissa. Suosittelen siis lämpimästi tutustumaan myös todelliseen maahan ja ihmisiin, kun sinne asti lähdette.

      Ranta Gran Ventana Beach Resortin kohdalla on ehdottomasti paras, mitä rantaa pitkin käveltiin. Tosi hyvä loikoilla ja uida, ihanan sitkeitä rantakauppiaita tietty löytyy - kannattaa leikkiä nukkuvaa. ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      116
      709
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      77
      673
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      48
      648
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      573
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      556
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      516
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      507
    9. 26
      471
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      52
      444
    Aihe