Honda Deauville 650

teemu

pyörittää vaan ei käynnisty, mikä vikana? laitoin uudet bensat, tulpat, mut ei sekään auttanu. ollu jo mulla vuodesta 2002 ja ny eka vika.

8

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toi tuli mieleen

      tarkasta "tappokatkaisija"

      • Tappokatkaisija???

        Eihän se silloin edes pyörittäisi!


    • mopopatu

      Lataa akku tai käynnistä apuvirralla. Monesti jaksaa pyörittää, mutta ei enää jaksa antaa kipinää.

    • 12.7v

      Kyllä mulla ainakin startaa tappokatkasija päällä... Ei vaan lähde käymään. Muutaman kerran kun "etsii" vikaa, niin sen alkaa jo muistamaan.

      Veikkaisin samaa kuin mopopatu. Akun kunto kannattaa tarkastaa tai tarkastuttaa.

    • ......
    • Anonyymi

      Tästä postauksesta jo 11 vuotta aikaa. Mutta jos Teemu löytyy vastaamaan, niin mikähän löytyi viaksi/ratkaisuksi. Sama nyt, mutta käynnistyi kahden tulpan vaihdon jälkeen. Tyhjäkäynnillä ottaa kohtuudella kierroksia, mutta ajaessa kuin tukossa. Kaikki tulpat vaihdettu, p-a suodatin vaihdettu, ilmanputsari puhdas. Onko kaasarin suutin tukossa, kalvo rikki tai neulassa vika? Vai bensapumpussa. Taempi pytty ei kuumu yhtä paljon kuin etummainen. Ei sataan vauhtiin nouse.

      • Anonyymi

        Löytyikö minkälainen vika. Mulla sama ongelma. Käy huonosti. Seissyt vuosia. Bensat vaihdettu. Mitä kannattaisi seuraavaksi kokeilla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2705
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2571
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2554
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      95
      2040
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1931
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1718
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1378
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1113
    Aihe