Kokoajan varattu?!

ei käsitä.

Kun soitan eräälle henkilölle on sen puhelin kokoajan varattu, hälyttää kerran ja sitten alkaa piippaa varattua? Kiinni sen puhelin ei ainakaan ole, eli mitä siis? vai ehtiikö se vain katkaista puhelun niin nopeasti, epäilen.. ?
Ja joskus kun soittaa jollekin hälyttää pitempään ja vasta sitten alkaa piippaa varattua, miksi?

2

11183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ap ..

      Nytpä taidan tietää, lasku maksamati, eipä olisi uskonut siitä ihmisestä tai sitten on vain unohtunut. mutta miksi tekstarit menee eikä tule ilmoitusta että "odottaa"?

      • 741744 07744

        Soitappas kokeeksi jostain toisesta numerosta, veikkaan että ei tule varattua, kun ei ole numero blokattujen listalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      2656
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      105
      2394
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2199
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1804
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1386
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1233
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      167
      1083
    8. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1013
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      81
      974
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      79
      873
    Aihe