Myytävänä vähän käytetty vaakatasoinen lintuhäkki, joka käy etenkin peipoille,kanarialinnuille, undulaateille ja muille pienille linnuille. Koko 75x60x45 cm.
Sisältää neljä ortta, joista kaksi puisia ja kaksi muovisia, kaksi ruokakuppia vakiona säleikössä sekä yksi ylim. ruokakuppi.
Pohjalaatikon väri on vaaleanruskea läpinäkyvä ja se on ulosvedettävä helpottaen siivousta.
Häkin katolla on kantokahva nostamista ja siirtämistä varten ja sillä voi myös ripustaa häkin riippumaan. Mukaan saa myös joko kanarianlinnun pesäkorin tai peipon umpipesän.
Sijainti Lahti (3,5 km torilta) ja vain nouto. Yhteystiedot: [email protected] ja p. 045-3404447. Tiedustelut ensisijaisesti sähköpostitse!
Lintuhäkki edullisesti, 30 €
Ylim. lintuhäkki
1
449
Vastaukset
Lisäys: tämä myytävä lintuhäkki on todella siisti. Olen siivonnut ja desinfioinut sen huolella.
Pienille linnuille tällainen vaakatasoinen lintuhäkki on paljon parempi kuin pystytasoinen ja korkea, koska linnut pääsevät siinä aina lentelemään paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875075Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1442934- 522531
- 271939
- 561873
- 771814
- 221787