Milloinkahan se uusi golf variant tulee suomeen? Katsoin viimme vuoden tuulilasin golffin ja golf variantin hintoja ja huomasin että 1.6 mootorilla ei ollut kovinkaan suurta eroa hinnassa tdi moottoreilla oli vähän enemmän eroa hinnassa. Eli onkohan uusien mallien kohdalla samallalailla, tai eipä sitä voi etukäteen tietenkään tietää. Se on kuitenkin varma että ei se kovin halpa auto tule olemaan..
uusi golf variant
jake
11145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
aiheesta on kirjoitettu siitä lähtien kun uusi vitos golffi tuli markkinoille, eli lisää juttuja löydät varmasti paljonkin jos selailet keskusteluja taaksepäin.
varsinaista variant-mallia ei uudesta golfista tulla tekemään vaan nimenä uudelle "variantille" on golf plus (http://www.auto-motor-und-sport.de/d/45844). artikkelin kuvat ovat toimituksen vitos golffista retusoimat, eli arvailuja siitä miltä uutuus voisi näyttää. golf plus tulee olemaan perus-golffia korkeampi ja pitempi ja esitellään saksassa 2005 alussa. itse ihmettelen miksi näin koska luulisi että touran olisi se golfin alustalle tehty "tila-auto".
mainittakoon vielä, ettei vv-auto ole vielä tehnyt päätöstä tullaanko suomeen tuota golf plussaa tuomaan.