Aion äänestää Pekka Haavistoa tänään!
Kun "homoesteestä"pääsin ohi niin huomasin että hänellä on kohteliaat käytöstavat.Ei puhunut päälle vaalitenteissä,tietää paljon ja laajalti asioista,
Osaa pukeutua hyvin ja on muutenkin edustavan näköinen.
Mitä sitten jos on homo?On sitä ainankin avoimesti!
Tässäkin kaupungissa on monta piilohomoa,jotka ovan nk kunniallisesti naimisissa,mut toinen mies kelpaa sitten petipuuhiin salaisesti!
Pressan vaalit!
31
332
Vastaukset
- Kaapista tullut
Just samaa mieltä. Ja oon jo äänestäny Haavistoa ennakkoon
- lasten hyväksikäyttö
Aika sottasta puuha se. Nääs jos vetää erseeseen, niin sopii epäillä mielenterveyttä !
Ja on sen "mies-rouvansa " läytäny alaikäisenä, joten lienee myös pedofiili !!!
Mutta onhan niinistökin vapaamuurari ja sillä on lapsivaimo ! Aika härskiä vanhalta ukolta ! - jessssssss
Haavistoa äänestetty,uusi aikakausi alkakoon!!
- kipakkaan heti
Toivotaan että tulee iso JYTKY tänä iltana!
Äänestämään ja nopeest ketkä vielä jahkailette! - uusi Kekkonen
Niin ja Niinistö vaihtaa muijaa useammin kuin minä sukkia.
Olihan sillä jonkin aikaa se kiertopalkintokin, (TK) joka ennätti olla monen muunkin edustajan kanssa.
Kyllä Pekka on ehdottomasti parempi kuin Sauli.
Esiintyminen, pukeutuminen, tietämys, eikä Palloliiton sotkuja takana.
Siis Herra Tasavallan Presidentti, Pekka Haavisto.- uljas suomi
takatuuppari pekka voittaa Lahtaripedofiilin
Ja vanha lepso vaihtuu hanuristiin.
Suomi nousuun .!. - pilailuksi meni
uljas suomi kirjoitti:
takatuuppari pekka voittaa Lahtaripedofiilin
Ja vanha lepso vaihtuu hanuristiin.
Suomi nousuun .!.Eikös se ole siivotonta runklata kikkeliä toisen peräreikään. meinaan kun siellä on sitä itteään.
Ja toi setä niinistö on tosiaan thaimaan matkailja
ja nyt lapsivaimonsa kanssa hyysää koiraa.
Koiralle haisevia kokoomuspervoja.
- lesho
Mitä tuosta seksuaalisesta suuntautumisesta? Nykyisin lähes puolet naisistakin haluaa sinne, vaikka olisi oikea "tötterökin" tarjolla.
- tuuli28`
Saleesti Paavo. Kuka äänestää työnantajaa (kokoomusta.)... anteeksi, siis riistäjää
Tää haastaa teidät äänestämään ens viikonlpna
.- koiran persiii
Sauli on maksettu mies,
Omistava luokka, pankit ja keinottelijat tukee saulia.
Nyt kun presidentin vaalit meni täysin pelleilyksi. Niin voi olla äänestämättä !
--- Ihmiset halusi että vedetään pressan vaalit vessasta alas. Ja näin tapahtui.
12v ddr lesbon alaisena opetti kansaa. Mikään ei ole enää pyhää. Vaan pilaa tehdään !!!
Jotta eiku kakkoseen nyt vaan ! alistettua Jenniä ja koiraa .....
Hyvä puoli valeissa oli se, että SDP:n täytyy alkaa kunnella omaa kansaa !
-Huuhaa idealismin aika on jo ohi !!!!! Onneksi !!! - Sdp uppoaa
koiran persiii kirjoitti:
Sauli on maksettu mies,
Omistava luokka, pankit ja keinottelijat tukee saulia.
Nyt kun presidentin vaalit meni täysin pelleilyksi. Niin voi olla äänestämättä !
--- Ihmiset halusi että vedetään pressan vaalit vessasta alas. Ja näin tapahtui.
12v ddr lesbon alaisena opetti kansaa. Mikään ei ole enää pyhää. Vaan pilaa tehdään !!!
Jotta eiku kakkoseen nyt vaan ! alistettua Jenniä ja koiraa .....
Hyvä puoli valeissa oli se, että SDP:n täytyy alkaa kunnella omaa kansaa !
-Huuhaa idealismin aika on jo ohi !!!!! Onneksi !!!SdP romahti kun ahtisaari-Halonen - henkisen tyhjyyden kaudet vallitsi ,
- tyhjä ja turhat kaudet kertoi käytännössä kansallle sen ikävän totuuden.....
Niillä tsauseskuilla ei ollut mitään asiaa tai sanottavaa kansalleen. Ne oli tyhjiä"lupauksia".
Erittäin Velttoja ihmisiä.
- etas
ruskeanreiänritari rattijuoppo vaimoineen miekkailemaan linnanjuhliin
- 7+6
Presidenttiehdokkaat vertailussa
http://ehdokkaat.webs.com/ - väliäkö sil....
Ollaan me suomalaiset ennakkoluulottomia jotka äänestimme Pekan toiselle kierrokselle.Nyt ei muuta kuin vauhtia lisää ja tehdään se sama kahden viikon päästä uudestaan...ja kamut,sukulaiset ja kummin kaimat haastetaan mukaan!
Saamme nykyaikaisen,tulevaisuuden presidentin!- tuurrt
On sillä väliä!Kyllä hävettäisi, jos" presidenttipariskunta" itsenäisyyspäivänä kättelisi
ulkomaan diplomaatteja. Sentään tiedämme, mitä he ajattelisivat.
Vois kutsut ulkomaille vähentyä. On aika syvältä!!
- m50lpr
Jos Haavistosta tulee presidentti,ei kehtaa suomalaisena maailmalla liikkua. Eikä hänellä ole asiaa moneen maahan. Niinpä, itsenäisyyspäivän vastaanotto. Kyllä tosiaan hävettäisi, jos olisi 2 miestä kättelemässä. Sillä ei ole mitään väliä, mistä puolueesta presidentti on. Hänellä ei ole valtaa vaikuttaa sisäpolitiikkaan. Tulkaa kansalaiset järkiinne ja valitkaa oikein, Niinistö.
- mie vain
Vuosia on suomikuvaa yritelty parantaa maailmalla, haavisto vetää kaiken pöntöstä alas Kerralla.
- vapaamuurari sauli
mie vain kirjoitti:
Vuosia on suomikuvaa yritelty parantaa maailmalla, haavisto vetää kaiken pöntöstä alas Kerralla.
Mites vanha Lahtari, rahan ha pankkien ja ek:n edusmies. Thaimaan matkailja. Koiraa nuoleva Niinistö sitten parantaa suomen kuvaa ??
Koira on saastainen eläin ja sellaista miestä ei edes voi kätellä joka nuolee koiraa ja thaimaa matkailee..... - kissan lutkuttaja?
vapaamuurari sauli kirjoitti:
Mites vanha Lahtari, rahan ha pankkien ja ek:n edusmies. Thaimaan matkailja. Koiraa nuoleva Niinistö sitten parantaa suomen kuvaa ??
Koira on saastainen eläin ja sellaista miestä ei edes voi kätellä joka nuolee koiraa ja thaimaa matkailee.....Katkeraa itkua... omat lomat tallinnassa KIITOS paitoja ostellessa. Kova paikka kun joku käy thaimaassa (80000 suomalaista viime vuonna)!! Koiraa nuoleva??
- Sale = resitentti
Jos ajatus Pexistä ja Nexarista kullit toistensa suussa 69-asennossa kuvottaa...
...valintasi on numero 6 Sauli Niinistö.- Pexi=presidentti
Jos ajatus omaishoitajasta vaihtamassa Salen vaippaa Mäntyniemessä kuvottaa...
...valintasi on numero 2 Pekka Haavisto.
- anuspena
Voihan se Venäjän presidenttiäkin mietityttää ennen kuin poskisuukkoa pekalle antaa että mitähän perkeleen poskia tuokin on pussannut.
- Penusana
Oletkos miettinyt, kenen "poskia" Niinistö pussailee? Kaikki tuntuvat tietävät Haaviston pussailuista ja tekemisistä (vaikka sillä ei pitäisi itse asian kanssa olla tekemistä), mutta voidaanhan seuraavaksi vaikka alkaa keskustelemaan Niinistön seksielämästä. Mites sinä itse? Saatko seksiä ollenkaan, kun jaksat olla noin kiinnostunut toisten tekemisistä?
- Ihme menoa
Suomessa valittiin maailman ensimmäinen naispresidentti (Tarja), nyt suomessa ollaan valitsemassa maailman ensimmäistä homopresidenttiä.. mitä seuraavaksi?? Maailman ensimmäinen transseksuaali- tai hemafrodiittipresidentti???
Suomalaiset, MIKSI??????????????- on juu
"Suomessa valittiin maailman ensimmäinen naispresidentti (Tarja)"
Yleissivistyksesi taso häikäisee. Älä toki unohda, että Suomessa valittiin aikoinaan myös maailman ensimmäinen kalju presidentti (Kekkonen) ja maailman ensimmäinen lihava presidentti (Mara). Kait tähän joukkoon yksi homokin mahtuu, ellemme sitten halua valita maailman ensimmäistä presidenttiä jolla on omaishoitaja. - 10+9=19
Maailman ensimmäinen naispresidentti valittiin Islannissa 1983.
Suomessa naiset saivat muuten ensimmäisinä Euroopassa äänioikeuden mutta ei huudella siitä, on se niin noloa...
- dhtgc
haaviston äänestämisessä on muitakin esteitä kuin homous. Sivari ja cityvihreä. Yksi suurin kynnys kummiskin on "muka" suvaitsevat viherterroristit jotka haukkuvat kuin kapiset rakit yleisöpalstoilla normaaleja työssäkäyviä perheellisiä perusarvoja kunnioittavia suvaitsemattomiksi ja äärioikeistolaisiksi. Pitäkää pienet ahdasmieliset piirinne. Sitä kun on samanlainen oikeus mielipiteisiin heteroillakin, siis suomalaisella enemmistöllä ja demokratiassa on se enemmistön ääni se joka määrää.
- 18+11=29
Ihan tällasena normaalina työssäkäyvänä perusarvoja kunnioittavana heteromiehenä en oo kyllä kokenut tulleeni "viherterroristien" taholta yleisöpalstoilla haukutuksi... mitähän ne siun perusarvos sitten mahtaa olla kun oot noin nokkis ottanu?!?
- edustuskelpoisuus
Pidän itseäni suvaitsevana ja kannatan ihmisen omia arvoja sekä tasavertaisuutta, mutta valitettavasti en voi nähdä hyvällä mielellä homoparia presidentin asemassa. En tiedä, kuinka sitten suhtautuisin jos molemmat olisivat suomalaisia. Voi olla että hyväksyisin helpommin. Sauli on kuitenkin enemmän elämää ja politiikkaa nähnyt, joten kallistun kyllä hänen puolelleen. Ehdottomasti paras näistä kaikista ketä oli ehdolla.
- hyvä Soini!
Soinikin äänesti Niinistöä, vaikka pitikin Haavistoa yhtä hyvänä presidenttinä, taisi vaan pelissä painaa eduskuntavaalien jälkeinen vihreiden loan heitto ja syyttely perussuomalaisten suuntaan, sitä sai mitä tilasi. Soini teki oikein näyttävän kannanoton ja hyvissä ajoin, samoin teki Halla-aho, ja heillähän kannattajia riittää jotka ovat samoilla linjoilla.
- Tässäkö totuus!?
VOI KAUHISTUKSEN KANAHÄKKI: http://sakarias.vuodatus.net/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875