Baramee Hip

Onks kukaa ollu Baramee hip-hotellissa Patongilla? Millasia kokemuksia?
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiinnostais kans tietää onko kellää kokemuksia. Maalliskuus olis ittellä matka varattuna.

Äänestä

Terve!
Juuri itse tuolta hotellista palanneena, en kovin voi suositella kysistä hotellia.
Altaalla jos halua ottaa aurinkoa, sinne paistaa noin tunnin aurinko. Ovet paukkuavat lähes koko yön ( laittakaa pieni paperin pala oven väliin niin ei kolise)
Aamupala huonoin mitä olen koskaan thaimaassa saanut. Vaikka kylläkin hotelli mainostaa amerikkalaista, niin ei ole. Huoneet siistit, ei kyllä kovin isoja, mutta kuka sitä nyt lomaa huoneessa viettääkään. Muutama rakennua työmaa aivan hotellin kyljessä kiinni että melua kyllä riittää. Lyhyt matka rantaan , vaikka pääsee kyllä hotellin kyydillä loistavasti. Kaikki on kävelymatkan etäisyydellä. Allas melko pieni mutta siisti. Noita aurinko tuoleja oli tasan kahdeksan kappaletta että jos haluat aurinkoa ottaa niin suunnistakaa rannalle. Mukavaa lomaa !!

Äänestä

No niin, omakin matka tehtynä ja yhdyn täysin edelliseen viestiin. Ovet tosiaankin paukkuu kun ihmiset niitä vetävät perässään kiinni. Aamupala oli kyllä aika vaatimaton, muuta kyllä sillä nyt päivän alkuun sai. Rakennustyöt oli naapurissa täydessä vauhdissa mutta ei se mua häirinny, työväki valui töihin joskus 9 aikoihin aamulla ja sen jälkeen kuului jotakin työn ääniä. Sijainti on silti hyvä, kaikki on tosiaankin kävelymatkan päässä. Kyyditystä rannalle tuli käytettyä melkein jokapäivä, parikertaa jopa takasin hotellille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepajepa kirjoitti:

Onks kukaa ollu Baramee hip-hotellissa Patongilla? Millasia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu