Kokkolan perussuomalaisten täällä Keski-Pohjanmaalla puheenjohtajuudesta??? Siirryit eduskunta-avustajaksi, siis lähemmäksi Tasavallan
Suomen poliittiseen eliitti-rakennukseen nimeltä EDUSKUNTA TALO.
Eniten sinusta olisi ollut hyötyä käyttää tietotaitoasi ja kokemusta Kokkolan kunnanvaltuusstossa.
Kysymys: Kiinnostaako sinua enemmäv julkisuus, todellinen osallistuminen Kokkolan kehittämiseen, vai pelkästään vallan halu? Eipä ole viimeaikoina lehdissä kriitisiä ollut kirjoituksiasi, joissa takana on (tai onko) ollut oma lehmäsi ojassa. Ei milään pahalla.
Terveisin sosiaalisen median käyttäjä.
Alpo Ylitalo miksi helvetistä luovuit
Ikaros
9
477
Vastaukset
- Hauska otsikko!
miksi helvetistä luovuit
- + muut
kirjoitusvirheet.Lisää viinaa,kello 22.00 tilanne raukeaa kuudeksi vuodeksi.
- 10v uurastus loppu
Alopo on tehnyt miehen työn, veneenraadot pois ihmisten silmistä ja mielestä.
- kisaahoitaja
Alpo pääsee piireihin.Se tykkää olla esillä.Pelimies .
- portille päin...
kisaahoitaja kirjoitti:
Alpo pääsee piireihin.Se tykkää olla esillä.Pelimies .
Ennen kuolemaa monilla tulee tarve tehä ihtensä tykö....
- gy7uhnb
alpolla oli hyvä kirjoitus tämän päivän keparissa
- elpi621
jaha
- sktlPS
näin on näreet
- sorryalpo
onko alpo oppositiossa, missä ovat alpon kannattajat. alpo ei pääse eduskuntavaaliehdokkaaksi omasta piiristä ei löydy kannatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861