suppo persuksii, miten päin vauva?

onko kukaan antanut supon, että vauva ois kyljellää vai onko semmoinen mahdotonta? huomisesta lähtien tarvii suppoja
3251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse laitoin niin että vauva oli kyljellään, en saanut muuten pysymään suppoa sisällä.

Äänestä

Onnistuu kyllä niinkin että vauva on selällään. Kannattaa pitää hetki sormella, jotta jää sisälle.

Äänestä

Mä oon aina laittanut niin että vauva on selällään. Jalat vaan koukkuun ja suppo peppuun. Sormella on saanu tosiaan pikku hetken pitämään niin että peppuaukko sulkeutuu kunnolla. Hyvin on pysyny.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ensimmäinen tulossa kirjoitti:

onko kukaan antanut supon, että vauva ois kyljellää vai onko semmoinen mahdotonta? huomisesta lähtien tarvii suppoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu