Kestäskö ase tämmöstä akkuu?

kissapissakoira

Voisko tämmösen akun aug a1 ca aseeseen ostaa, ja kestäskö ase? haluaisin tehoa aseeseen lisää.

Intellect 9.6v 3600mah Battery (NiMH) - Large Type:

http://www.airsoftnurkka.fi/product/125/intellect-96v-3600mah-battery-nimh---large-type


Tällä hetkellä aseesssa olen käyttänyt small akkuja joten aseen ja akun välille pitäs varmaan ostaa tämmönen liitin. Ja jos jostain sais halvemmalla tehokkaan akun niin vois lähettää linkkii siitä.

http://www.airsoftnurkka.fi/product/161/rw-small-female-to-large-male

7

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marked One

      Mitä meinaat "teholla"? Ei akku tehoa lisää, vain tulinopeutta.

      Mutta kumminkin, hyvä akkuhan tuo on. Itsellä ei ole juuri tuosta kokemusta, mutta Intellectin kennoista kootut akut ovat itselläni kestäneet hyvin.

      Itse aseen kestävydestä en tiedä. Uskoisin, että tuo ei ole sitä halvempaa sportline-sarjaa vaan sitä parempaa, ainakin piakisella googletuksella en löytänyt tuosta augista 2 eri versiota.

      CA nimittään tuppaa tekemään Maruit ja laittaa bevel gearin sinkkivaluiseksi, jolloi sen kestävyys on rajallinen. Olen päässyt todistamaan kahta CA beveliä: toinen haljennut ja toinen, uskomatonta kyllä, kulunut aivan sileäksi polykarbomäntää vasten.

      Joten sinuna tarkistaisin, että onko aseessasi viimeinen ratas sinkkivalua vai terästä. Teräs tarttuu magneettiin, joten se on helppo testata.

      Jos taas et viitsisi purkaa koko pyssyä sen takia, niin osta suosiolla 8.4v akku. Näin et kuluta asetta heti puhki. Combat Systemillä on halpoja ja hyviä akkuaj, käytän tätä: http://www.proairsoft.com/acatalog/info_CS_N2100.html omassa AK:ssani ja hyvin on toiminut jo vaikka kuinka kauan. Hintakin on todella halpa näin hyväksi akuksi.

    • kissapissakoira

      mutta jos vertaa tuota 9.6 v akkua ja 8.4 lähdöt pysyvät samoina? Vain tulinopeutta lisää?

    • Marked One

      Niin. Voltit lisäävät tulinopeutta, Milliampeeritunnit peliaikaa.

    • kissapissakoira

      Ja lisääkö se aseen kantamaa?

    • a6

      Aseen kantama ei lisäänny akun vaihdolla.

    • dffdgvd56re654564

      Marked One

      Pojalla on termistö hukassa, bevel gear eli kartioratas on ensimmäinen niistä rattaista, se joka siirtää liikeen moottorilta spur gearille eli alennusrattaalle. Mainitsemasi ratas on sector gear, eri viritinratas.

    • Marked One

      Hups, sanoin väärin. Tarkoitin siis tosiaan tuota sector gearia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe