Hei:)!
olen 17-vuotias tyttö. Ja mulla on semmonen ongelma,että aina kun joku kiinnostavan olonen poika on kiinnostunut minusta haluan tehdä hänet mustasukkaiseksi.Flirttailen toisille pojille ,vaikka hän on samassa seurassa ja sanon,ESIM: että olin bileissä ja siellä oli yks söpö poika ja "hommailtiin" vähän ja kaikkea, että sillä oli iso jne! Kiusoittelen vasitella ja lopuksi pojat eivät enää luultavasti vain jaksa lapsellista käytöstäni:D! Haluaisin itsekin lopettaa sen ,mutta kun se on ihanaa kun poika näyttää tunteensa niinkuin suuttumalla tms.
-Tiedän että olen aivan idiootti..
Joten haluaisin vain tietää ,että loukkaako tuollainen käytös pahastikin poikia vai? ASIALLISIA KOMMENTTEJA KIITOS:D
olen 17-vuotias tyttö. Ja mulla on semmonen ongelma,että aina kun joku kiinnostavan olonen poika on kiinnostunut minusta haluan tehdä hänet mustasukkaiseksi.Flirttailen toisille pojille ,vaikka hän on samassa seurassa ja sanon,ESIM: että olin bileissä ja siellä oli yks söpö poika ja "hommailtiin" vähän ja kaikkea, että sillä oli iso jne! Kiusoittelen vasitella ja lopuksi pojat eivät enää luultavasti vain jaksa lapsellista käytöstäni:D! Haluaisin itsekin lopettaa sen ,mutta kun se on ihanaa kun poika näyttää tunteensa niinkuin suuttumalla tms.
-Tiedän että olen aivan idiootti..
Joten haluaisin vain tietää ,että loukkaako tuollainen käytös pahastikin poikia vai? ASIALLISIA KOMMENTTEJA KIITOS:D
Vastaukset 29
Vanhimmat
Varmasti loukkaa. Tuollainen käytös ei varmastikkaan paranna mahdollisuuksiasi poikaan. Jos poika on myös kiinnostunut sinusta, niin vitutus käyrä nousee nopeasti taivaisiin. Mikä estää poikaa yrittämästä jotain toista tyttöä, jos annat ymmärtää olevasi varattu. Hyvällä tuurilla onnistut viellä pilaamaan kavereiden välit. Muista myös ettei ole kovin vaikeaa saada h.uoran mainetta. Lopuksi vaikutat vahvasti trollilta, mutta toivon, että joku muukin lukee tämän.
En todellakaan ole mikään trolli:D! kiitos vain
ja kiitos asiallisesta kommentista.
itekki olen miettiny samaa tuosta maine hommasta..niiiiiin
kyllä tää trollilta vaikuttaa, onneks en oo ite tavannu vielä ketään tuollasta tyttöä ja varmaan aika harvassakin näin sairaita ihmisiä.
sinäkö idiootti, ei nyt sentään,,vaan paljon pahempi. vanhempana mies henkilönä varoituksen sana on paikallaan, ei pidä leikkimään ihmisten tunteilla. olen aika varma ettet tule koskaan saamaan hyvää ihmissuhdetta rakennetuksi. sitä ihminen niittää mitä kylvää.
Mikä tässä on sun mielestä hauskaa? Kuulostat ton tekstin perusteella aika kusipäältä. Mietippä sillä lailla että jos sinä pitäisit jostain pojasta todella paljon ja hän alkaa kertomaan sinulle miten eilen baarissa flirttaili todella seksikkään naisen kanssa kun sinä olit yksin kotona?
älkää nyt noin tätä ottako..siis en ole edes ollut yhdessä niiden kans. mulla on vain ollu juttua niiden kans:D! tai näin... enkä ole mikään sairas!!
Törkeää:D ! Siis varmasti se saattaa tuntua pahalta ,mutta aina pojat joiden kanssa olen on jotain perverssejä -oikeasti ! siis ne on ite sellasia että jaa ei kiinosta niin se on mukava jos ne näyttäis kerranki tunteensa
Poikien tunteet eivät ole mikään peli. Vaikka kuinka usein näkee keskustelua joissa itketään ja tuomitaan poikien samanlaista käytöstä. On myös aikapaljon kiinni tytön omista puheista/käytöksestä kuinka pervoja pojat viitsivät laukoa (puhun siis porukasta jossa ollaan tuttuja, en mistään randomeille huutelusta/uhoamisesta).
V*tun ämmä
huhhuh -_-
Aika rankkaa toi sun elämä...
ajattele et oisko susta kivaa ku sulle tehtäis noin.
Miten tyhmä sä oikeen olet? Ei poikien tunteilla saa leikkiä tuolla tavalla tai kukaan ei tule koskaan rakastumaan sinuun. Sinun takiasi näistä pojista voi tulla hyvin ujoja ja syrjäytyneitä jotka vihaavat sinunlaisia tyttöjä. Jos pojalla on vähänkin ongelmia itsetuntonsa kanssa niin sinä haavoitat heitä todella syvästi psyykkisesti. Turha alkaa ruikuttamaan siitä ettei kukaan pidä sinusta tai valittaa kun poika jättää sinut.
Been there done that. Koita hillitä itseäsi, pidemmän päälle oikeasti alkaa menemään yli, ja kyllä, loukkaa toista aivan helvetisti plus tuota käytöstä ei oikeasti jakseta kovin pitkään katsoa.
Tiedän kaiken tuon,mutta silti teen sitä!
En ehkä ikinä saa pidempää suhdetta kun vuoden ,koska pelkään ,että suhde muuttuu tylsäksi ja ,että en riitä pojalle. Haluan vähän säpinää suhteeseen ja jännitystä
HYVIN HÄVYTÖNTÄ! NYKYAJAN NUORET OVAT ILJETTÄVIÄ!
Tulet olemaan aika yksin loppujen lopuksi, sillä tuskin kukaan poika jaksaa katsoa tuollaista. Jotkut voivat jopa ajatella, että jatkat samaa käytöstä jopa seurustellessa, joten he siirtyvät eteenpäin.
Älkääpä hermostuko..
Minkä sitä luonteelleen voi?
En ole mikään K*sipää vaan päin vastoin epävarma ja siksi kai haen huomiota..?
Tämä on nuorten palsta B2w
Älä välitä tosta kun jotkut tulee avautumaan, en oikee ymmärrä että ne on niitä samoja heikon itsetunnon omaavia jotka kirjottaa tänne niitä "seuranhakuilmoituksia" ja sit ku joku oikeesti haluu kysyy jotain kun itekkin tietää että on tehnyt väärin ni pitää tulla kertoo kuinka kusipää oot.. naurettavaa.
Mutta joo, itekkin luulen että kyse on lähinnä siitä että sulla on jossain määrin huono itsetunto ja haluat nähä että susta välitetään. Sun kai pitää vaa löytää joku "omantasonen" jätkä keneen pystyt luottamaan. Tosta ongelmasta pääsee yli vasta sitten kun olet sinut itsesi kanssa, eikä tule olemaan ihan helppoa, varsinkin jos et tiedä että mikä sussa on semmosta mistä et "pidä". Surkea neuvo, mut piti nyt jotain sanoo taas. :D
Juu sitä samaa minäki, älä välitä noista jotka sua haukkuu, eti sellanen poikaystävä joka ei silleen välitä susta, vaan esim. flirttailee muillekin kuin sinulle samaan aikaan. Luulis kato pojan ymmärtävän nämä sinun ''kiusottelut'' paremmin kun itsekin pyörittelee montaa naista samanaikaisesti :)
Eli ei kannata edes yrittää sellaista ''kunnollista'' poikaa, sellainen todennäköisesti vain jättää sinut tuon ''kiusoittelun'' takia. Etkä sinä halua sitä vai mitä? Elikkä ei muutaku etit sen sun lukion kovaäänisimmän pelimiehen ja mene vaikka flirttaileen! :)
Noo toi neuvo ei kyl pidemmän päälle toimi, sehän vaa ruokkii tota "huono itsetunto"-käytöstä ja sil taval aloittajaan vaa sattuis enemmän. Että en todellakaan kannata. :D
Hääh? Miten aloittajaan voisi sattua? Siis aloittajahan itsekin on vähän tällänen ''jakorasia'', ainakin mitä tekstistä sai selvää... mutta en minä ketään tuomitse!
Joo mutta kun tekee sitä flirttailua vain sen takia että saisi tältä ihastukseltaan huomiota= huono itsetunto= itsetunto laskee enemmän jos alkaa sählää jonkun plejjerin kanssa joka hengaa kaikkien muittenki muijien kanssa.
Aloittaja ei siis haluamalla halua montaa poikaa saman aikaisesti vaan haluaa vain että tämä yksi poika jaksaisi taistella hänestä ja haluaa nähdä että poika oikeasti välittää hänestä.
NII VITUN BITCH OIKEESTI ETKÖ AJATTELE MITÄ TEET? MÄ AINAKIN PAHOITTAISIN MIELENI SAATANAN NARSISTIÄMMÄ!
Homo hiljaa!!!
Niin no kyllähän se varmaan ihan hyvänä karkotteena toimii jos ihastukses vieressä höpiset että "duunailin sen pojan kans viime yönä, sil oli kyl ISO"
aivan varmasti poika sen jälkeen yrittää sinua uudestaan,aivan varmasti.
joo kyllähän tuo loukkaa.. minäpä ainakin heivaisin tytön helvettii jos tuommosta minu seurassa rupeis..tuo on kyllä törkeää mutta onha tuoki tapa selvittää välittääkö vai ei.
miehilläkin ontunteet vaikka osa ei sitä näytäkkään
We trolling in the air...
"Hei:)!
olen 17-vuotias tyttö. Ja mulla on semmonen ongelma,että aina kun joku kiinnostavan olonen poika on kiinnostunut minusta haluan tehdä hänet mustasukkaiseksi.F"
Tästä sen näkee että olet täysi k*sipää. Haluat riitaa ja ongelmia.