Videokameralta näytölle/screenille

Onnistuuko videokameran kuvan saaminen suoraan esim. näytölle tai screenille? Kyseessä Legria.
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä. Itselläni on HFR16, mutta mikä sinulla on?

Äänestä

" Kyllä. Itselläni on HFR16 "

Oletko oikeasti kokeillut ?, millä johdolla ?

ei ainakaan minun Canon legria HF M36 voi, sehän lukee selvästi käyttöohjeessakin.

Mutta vanha Sony DSC-P1 kameramme on aina kiinni TV ja näytttää parkkipaikalle ja pihaan, siinä tulee kuva suoraan näytölle ja voi tallettaa.
Ainakin 70 m päästä näkee rekisterit ym. erittäin hyvin.

Muuten nuo vanhat digikamerat ovat todella hyviä Web-kameroita, niissä on hyvät linssit ja zuumi, verrattuna läppärin omaan tai irrallisena ostettaviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amateuri kirjoitti:

Onnistuuko videokameran kuvan saaminen suoraan esim. näytölle tai screenille? Kyseessä Legria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu