ALE! Britax kaukalo ja istuin

Vinkkinä kaukaloa tai istuinta hankkiville:

Automaa Satakunnantie Turku. OZ Baby -likkeen viereinen Ford yms. autoliike poistaa kaiken myymälätarvikevarastoonsa. Viime torstaina hyllyillä oli vielä joitakin Britax kaukaloita ovh 175e ja muutama Britax Multi Tech istuin ovh 340e. Noista hinnoista -50%
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eivät nuo ole myymälätarvikkeita. Hyllyt, hintalapputelineet jne. ovat.

Äänestä
  • Kuules nyt pikkunokkelavatipää:

    Autoalalla myydään oikeita autojen varaosia, niitä samoja, joista sinunkin persaukisen se 15 vuotta vanha surmanloukku on tehty. Se sama surmanloukku, jolla köyhyyttäsi joudut kuluneisiin vaatteiin puettuja täitukkaisia räkönokkiasi kuljettamaan.

    Noiden osien lisäksi alan liikkeissä myydään tarvikkeita ja tarvikeosia. Tarvikkeet esim. lasinpesunesteet, suksiboksit lumiharjat etc. kulkeavat usein nikkeellä myymälätarvikkeet, jotta pidetään selkeä mielikuvaero tarvikeosiin. Tarvikeosat, ts. tarvikevaraosat taas ovat merkittömiä ns. toisien tai jopa kolmansien osapuolien valmistamia osia. Samanlaisia kuin osat, joista autot ovat uusina koottu, mutta mahdollisesti huonompilaatuisia ja aina edullisempia. Niitä eivät myy merkkiliikkeet vaan ns. harakiriliikeet. Juuri ne liikkeet, joissa sinä käyt varoissa ollessasi, eli silloin kuin et joudu etsimään pommiisi käytettyjä osia nettipalstoilta ja purkamoista.

    Uudet merkkivaraosat myydään merkkiliikkeissä, niisä samoissa joissa myydään myös uusia autoja. Olet varmaan nähnyt niiden liikkeiden mainoksia naapuriltasi joka iltapäivä saamasi sanomalehden kannessa. Niissä liikkeissä myymälätarvikkeita on marmorilattiaisissa auloissa hienoilla hyllyillä tarjolla.

    Noissa merkkiliikkeissä on aina kahvia tarjolla asiakkaille ja lehtiä luettavaksi. Useissa liikkeissä on myös lasten leikkipaikka. Lainaa siltä samalta naapuriltasi ehjä ja tältä vuosikymmeneltä oleva talvitakki, kerää lastesi vaatteista parhaat , pue yksi räkänokista niillä vaatteilla säällisen näköiseksi ja poikkea katsomaan autoliikkeeseen. Muista pestä se lapsi paremmin kuin kaupungin päiväkotiin viedessäsi teet, äläkä ajoita vierailua täishampookuurin ajaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1/2 hintaan Turussa kirjoitti:

Vinkkinä kaukaloa tai istuinta hankkiville:

Automaa Satakunnantie Turku. OZ Baby -likkeen viereinen Ford yms. autoliike poistaa kaiken myymälätarvikevarastoonsa. Viime torstaina hyllyillä oli vielä joitakin Britax kaukaloita ovh 175e ja muutama Britax Multi Tech istuin ovh 340e. Noista hinnoista -50%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu