Moi! Miten toi panssari pitäis pukea, ku mul o ärsyttävää ku opettelen frontflippia (etuperivolttia) ja ku selkäpanssari nousee aina voltin jälkeen ylös pois paikaltaan niin että se ei enää suojaa häntäluuta. Että pitäisikö minun pitää panssaria löysemmällä vai?
Selkäpanssarin pukeminen
Tobias.A.
2
581
Vastaukset
- moiho
laita remmit niin tiukalle ettei nouse..
- Manboxer2012
Kaksi vinkkiä: ensinnäikin pitäisi olla malliltaan riittävän alas tuleva selkäpanssari (niin kuin ehkä onkin). Sitten selkäpanssarissa olisi hyvä olla tiukan kiinnityksen lisäksi jalkalenkit, jotka estävät juuri tuon kuvaamasi ongelman.
Ainakin Vantaalla Jumbon Stadium on sellaisia hyllytavarana myynyt tällä kaudella, netistä löytynee paremmin. Sitten suosittelen kyllä ihan suojahousuja lisäksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841