Suvaitsevaisuus nousee arvaamattomaan kunniaansa kun äänestät.
Nyt kaikki äänestämään Pekka Haavistoa ja näin saamme samalla todella tyylikkään maan äidin, sitä myös tarvitsemme, kun presidentti pari edustaa maatamme maailmalla ja Ahvenanmaalla.
Kaikki Ahvenanmaalaiset äänestämään sitä kakkosta
6
166
Vastaukset
- Pääsi pierut nyt
Äänestämään raikkaan Ahvenanmaan luonnollista ilmastoa ja Haavistoa.
- sant!!!!!!!
Haavisto är bäst !
- jänkhäjääkäri
Joo äänestäkäähän vaan ahvenanmaalaiset pekka haavistoa, onhan teissä ahvenanmaalaisissa enemmän homoja kuin heteroja! Onneksi olette niin kaukana, että teistä ei ole harmia meille SUOMALAISILLE, eikä meidän onneksi tarvitse olla tekemisissä teidän kanssa.
- Jag lät en fis skit
Päästän pekalle nyt mahtavat pierut ja myös hyvää vaali humua!
- bottenfinnarna
Det är synd om sannfinländarna när det gick så dåligt för SOINI i valet.
- Pääs pierut Pekalle
Olen melkoisen varma, että nyt nämä Lipposen (RKP) johtamat ryhmittymät
turvautuvat likaisiin temppuihin mitenkäs muuten he osaisivat, kun turvautua
syyttelemään Niinistöä äänestäneitä kansalaisia rasisteiksi.
Haavisto on Ahvenanmaalaisten suosikki koska on ei suvaitsevaisuutta puoltava
kaksinaamainen RKP:n sätkynukke.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.878071Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675496Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232498Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362208Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71344Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190