Suvaitsevaisuus nousee arvaamattomaan kunniaansa kun äänestät.
Nyt kaikki äänestämään Pekka Haavistoa ja näin saamme samalla todella tyylikkään maan äidin, sitä myös tarvitsemme, kun presidentti pari edustaa maatamme maailmalla ja Ahvenanmaalla.
Kaikki Ahvenanmaalaiset äänestämään sitä kakkosta
6
208
Vastaukset
- Pääsi pierut nyt
Äänestämään raikkaan Ahvenanmaan luonnollista ilmastoa ja Haavistoa.
- sant!!!!!!!
Haavisto är bäst !
- jänkhäjääkäri
Joo äänestäkäähän vaan ahvenanmaalaiset pekka haavistoa, onhan teissä ahvenanmaalaisissa enemmän homoja kuin heteroja! Onneksi olette niin kaukana, että teistä ei ole harmia meille SUOMALAISILLE, eikä meidän onneksi tarvitse olla tekemisissä teidän kanssa.
- Jag lät en fis skit
Päästän pekalle nyt mahtavat pierut ja myös hyvää vaali humua!
- bottenfinnarna
Det är synd om sannfinländarna när det gick så dåligt för SOINI i valet.
- Pääs pierut Pekalle
Olen melkoisen varma, että nyt nämä Lipposen (RKP) johtamat ryhmittymät
turvautuvat likaisiin temppuihin mitenkäs muuten he osaisivat, kun turvautua
syyttelemään Niinistöä äänestäneitä kansalaisia rasisteiksi.
Haavisto on Ahvenanmaalaisten suosikki koska on ei suvaitsevaisuutta puoltava
kaksinaamainen RKP:n sätkynukke.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1554776Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2154762Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241574- 1911281