Minkä kokoinen trimmauspöytä tibelle? Mahtuuko aikuinen uros tibbe 76x46 kokoiselle pöydälle??
Tiibetinterrierin trimmaus
3
466
Vastaukset
- pitkät karvat
Nooh. Mä ainakin ostaisin isomman trimmipöydän. ihan jo koiran mukavuuden ja itselle työn helppouden takia. Makuasia.
Voihan sen trimmata vaikka keittiön ja olohuoneen pöydällä. Ei trimmaus vaadi erityistä pöytää kun opettaa koiran seisomaan paikallaan siinä, ettei tarvitse kaulasta kiinni laittaa.
Onko tibbe trimmattava rotu ? - harjattava rotu
Eihän tiibetinterrieriä trimmata. Sehän kuuluu putkäturkkisiin koiriin kuten esim lhasa apso, shih tzu,kiinanapalatsikoira yms.
Mutta toki kannattaa hankkia hyvä pöytä ihan oman työskentelymukavuutesi ja koiran hyvän olon takia. Harjaamisessa voi mennä tovi jos toinen. - trimmariina
Mahtuu se tuohon pöydälle hyvinkin, jos hoidat turkin niin, että koira seisoo. Jos taas haluat kammata kyljet ja mahat koiran maatessa, niin sitten on liian pieni. Huomio myös pöydän korkeus. Oletko itse minkä mittainen? Turkin leikkuu on hankalaa, jos olet lyhyt ja pöytä liian korkea.
Kuten joku tuolla mainitsi, niin tiibetinterrieri ei ole ns. trimmattava, mutta monet tykkäävät pitää sen lyhyempänä. Ei siinä mitään väärää ole, jos ei halua tibben tuovan puoli metsää lenkiltä turkissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017423
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794954- 794829
- 1324238
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83018- 522669
- 402561
- 482219
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102201Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211830