mul on 2 marsuu jotka on kohta 4kk ikäsii ja mun on saatava niille isompi häkki ku toi entinen häkki ei oikee taida riittää niille joten ajattelin että ostaisin noita "taikakuutioita" ja tekisin niistä isomman häkin... mutta häkin pohja on viellä auki... kävin kattoo siellä cavycages.com sivulla ja siellä oli vaahtomuovista tehtyjä pohjia mutta minkälaisia pohjia teillä joilla sellainen "taikakuutio" häkki on??? ja kuinka paljon pohja tuli maksamaan???
taikakuutio-häkin pohja...??
5
3574
Vastaukset
- Kaisu
No tässä taas kopiointi tosta mun tekstistä tohon yhtee keskusteluu :)
Itsekin olen tehnyt marsu häkin taikakuutioista ja itseänikin askarrutti aluksi tämä pohja juttu. Mutta sitten sain idean että ostan vahakangasta, se ei ole ehkä hyvä idea, mutta on toiminut ainekn näin alussa.. Eli ostin vahakangasta 140x210cm Anttilasta ja hintaa tuli 12.60€. Moni on ostanut sinne pohjalle jonkun muovilevyn tai jotain mutta minä en ostanut. Kiinnitin vahakankaan häkin reunoihin jostain kohista nippusiteillä ja seinälastaan nitojalla. Eli siis jostain kohista nostin reunoja ja laitoin nippusiteillä taikakuution reunoista kiinni. vahakangaan voi ainekin pestä. Mutta minulla on siinä päällä pyyhkeitä, jotka vaihan päivittäin. Jos ne kuitekin ovat pissineet vahakankaalle pyyhin sen eka ja sitten märällä paperilla vielä. vahakangas on ainekin vielä hyvässä kunnossa ja voihan sen sitten pestä! ja kun menee huonoksi niin voi ostaa uuden. Minulla on semmonen yläkerta, mutta siis minkälaisia vinkkejä?
Ja minun häkin koko on n.185x80cm yläkerta. Eli 5x2 jos puhutaan taikakuutioissa. Ja siellä asustaa kaksi tyttö marsua. Kysy lisää neuvoa, jos on tarvis. Itse en nyt keksi kummemmin kertomista.
Toivotaan että oli apua, toivottavasti muut auttaa enemmin! :)- 2 marsun omistaja
kiitos paljon! tuo auttoi aika paljon!
- Kaisu
2 marsun omistaja kirjoitti:
kiitos paljon! tuo auttoi aika paljon!
En tiedä onko toi niin hyvä idea, ku itelläni on ollut vast toi marsujen taikakuutio häkki viikon. :/
- tyttö13v
siis moi oon ollu 3v ku tää keskustelu on alotettu lol
- 10w
mä en ees ollu syntyny
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273525Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142750Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182682Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1152368Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt161937Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771752Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261646Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001325- 1441324