Perslävessä, mitä Porvooksi kutsutaan, pari liikenneympyrää ja ei niissäkään osata ajaa! Liikenneympyrästä POISTUTTAESSA on näytettävä suuntamerkkiä!! Ei sinne mentäessä! Menikö perille tollot?
Liikenneympyrä
11
480
Vastaukset
- n-eliö
Moikka vaan. mä kirjoitin aikoinani samasta asiasta tännne osastolle, mutta suurin osa vastauksista oli, että " riippuu siitä kumalla kolmio on." mitä v....a. en ole törmännyt vielä sellaiseen ympyrään jossa kolmio on sisäpuolella.
- liikenneympyrä
Tä..kolmio liikenneympyrässä? En ole kuna kullan valkiana vielä kuullut et liikenneympyrässä olis kolmio..! Oliskohan tuollaisen väitteen ulos päästäneen käytävä autokoulun apuluokka uudestaan?
- n-eliö
Liikenneympyrä taitaa olla oikein vitsi nikkari. varmaan ihan alkuperäinen porvoolainen, veikkaan minä. TÄ KOLMIO LIIKENNEYMPYRÄSSÄ ???? mä ole iha ku klapil päähä lyönny. kolmio liikenneympyrässä.. Ano sinne autokoulun apuluokkaan ihan itse JOS PÄÄSET. töttöröö...............
- auto..
Kolmio on yleensä ympyrään tultaessa. Jokirannan liikenneympyrästä puuttuvat nämä varoituskolmiot, joten ympyrässä ajava joutuu väistämään sinne tulevia.
- Tuore Porvoolainen
auto.. kirjoitti:
Kolmio on yleensä ympyrään tultaessa. Jokirannan liikenneympyrästä puuttuvat nämä varoituskolmiot, joten ympyrässä ajava joutuu väistämään sinne tulevia.
En kyllä nyt parhaalla tahdollanikaan osaa hahmottaa missä kyseinen ympyrä mahtaa sijaita. Viitsitkö vähän valaista asiaa tietämättömälle?
- 15+2
Tuore Porvoolainen kirjoitti:
En kyllä nyt parhaalla tahdollanikaan osaa hahmottaa missä kyseinen ympyrä mahtaa sijaita. Viitsitkö vähän valaista asiaa tietämättömälle?
Manskun sillan vieressä jokirannassa on pieni ympyrä.
- liikenneympyrä
Kusipää! Palkinto sille joka kalauttaa tommosta mulkkua otsaan tai on jo kalauttanut! Helvetin homonarkkari!! Perseestäsi kuuluu töttöröö kun sven ajaa sisälle ja ulos..!
- n-eliö
liikenneympyrä kirjoitti:
Kusipää! Palkinto sille joka kalauttaa tommosta mulkkua otsaan tai on jo kalauttanut! Helvetin homonarkkari!! Perseestäsi kuuluu töttöröö kun sven ajaa sisälle ja ulos..!
terve.. liikenneympyrä.. tiedätkö että tommoisista kirjoitteluista voi joutua tilille... Ai, jai sinnuu....... nyt tuntuu siltä, että olet itse seksuaalisesta vähemmistöstä Tai nykyään siis enemmistöstä mihin sinä siis kuulut. Mutta hei sulle ja sun kavereilles åkelle ja peralle.. PANKAA parastanne ja vetäkää pössyt välillä. heja borgo.
- Kokemusta löytyy
Itteäni kanssa vituttaa sellaset pellet ketkä ei käytä sitä vilkkua ympyrästä poistuttaessa, turhaan joutuu välillä pysähtymään. Ja niille tiedoksi ketkä ei tiedä milloin sinne ympyrään saa mennä, eli silloin kun siinä kohilla ei ole muita autoja. Porvoolaiset kun tuppaa menemään sillä periaatteella että "kyllä minä kerkiän mennä" Sama periaate on monissa muissakin risteyksissä kun näillä mulkuilla on väistämisvelvollisuus. Mutta ei niitä pidä väistää, päin vaan, näin minäkin olen tehnyt.
- Autoilija.
Asiaa`!
Arabiemiraateissa liikennympyrään mentäessä piti näyttää vilkkua vasemmalle.
Siellä, kun monessa ympyrässä on useampi ajokaista. Ulos ympyrästä ajettaessa ja kaistaa vaihtaessa käytetään myös villkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen735589Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2744890Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk453214Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1052653Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään52302Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21576Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.151555Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät291418Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,211230Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei127855