.
http://sanna89.nettisivu.org/files/2009/11/tytti-ja-tuuli-ulkona-46.jpg
.
♥.´´*‼*``’.♥♥.’´´*‼*``’.♥
Iltaan
kuiskatut
Sinulle
lausutut
Virtojen
vietäväksi
Rantaan
rantautuvaksi
Yöllä
valoksi
Turvaksi
tueksi
Kämmenelle
lohduksi
Sydämeen
tunteeksi
Huulille
hyräilyksi
Vierelle
vietäväksi
Varmaksi
vakuudeksi
Tiedoksi
iäksi
♥.´´*‼*``’.♥♥.’´´*‼*``’.♥
http://www.youtube.com/watch?v=eKPmB6aTuRs
KUISKAUS
10
234
Vastaukset
Hei,hijaa kuiskaten voi sanoa monta asiaa paremmin kuin kovaa huutamalla.Sydän kuuntelee paremmin kuiskauksia kuin huutoa.
Pidin tästä.Heippa! :o)
♥.´´*‼*``’.♥♥.’´´*‼*``’.♥♥.´´*‼*``’.♥♥.’´´*‼*``’.♥♥.´´*‼*``’.♥♥.’´´*‼*``’.♥
Ja minä pidin sinun vastauksestasi! :)
Noinhan se juuri on
Eihän sitä tarvitse enää ihmetellä miksi rakastuneet parit ovat niin lähekkäin koko ajan, kun on niiiiiin paljon tärkeää sanottavaa.....vai mittee.. ;○))
http://www.youtube.com/watch?v=-ix75jeVnsU&feature=related
- Kristallivaras
Bueno.. Kuiskeen kaunista kieltä.. tässä oli kauniin herkkä,hiljainen ja hento, mutta varma ote :)
Täältä kunnollista pakkasaamua
http://1.bp.blogspot.com/_X594L9WxIZ4/TTNa6WUWACI/AAAAAAAABRk/M__vINjYUkg/s1600/Törröt_9155.jpg
Kun sanat tulevat sydämestä - kun ne tulee jostain ...kauempaa,
niitten energia puhuttaa, koskettaa ja kertoo.. enemmän -
Tavoitit sen!
Kiitos kaunis palautteestasi, Kristallivarvas :o)
Kaunis : Runo/Kuva että Biisi ... vaatisi vastarunon mutta totean jälleen että Hyvä kuin tyylisi ja uskollisuutesi on säilynyt tällä palstalla.
Ja lumen suloista valkeutta kuin pakkasen herättämää virkeyttä toivottaen !
ps.pieni hetkikin voi olla lähes koko elämä.Elämä on hetkistä tehty - hetki on elämä - muuta ei ole! :•)
Hei Dolan! :•)
Olen kuin se lapsonen joka siellä korvessa kulkevi...
Jostain matkanvarrelta aina löytyy sanoja,
sanoihin löytyy kuvia ja kokonaisuuteen, sanoihin, kuviin ja runoon, musiikkia.
Toisinaan annetaan pelkkä runo ja sekin on hyvä,
pitää vain kuunnella, tuntea ja - kiittää. :o)
Kuin myös sinua! :)
http://2.bp.blogspot.com/_PSSHilXTRug/TTXooSaP4kI/AAAAAAAACeQ/oR_U4kys2yg/s1600/tammikuu10 588.jpg
ps. pakkasta ei ole kuin jotain -23' .... *hyrrrrr*... ja kiristyy.... :(
- Kalle K
Voe hertsinenkun on nätti ja napakka runo ja
uuvvenaejjan tyyliä kun latannu sanat alakkaen....
Kylällä ejjoo sattunna ihmeenpiä....myökii on pietty
rokulia niistä kuusenjuur hommista vaekka mänekki on
noosujohtanteinen kun monopolihinnat noosivat....
Kiitos valtiovallalle..
Ossuuskaapan tytön maha se vuan kasvaa..tarkkoo aekoo
en tiijjä....Pekka se tietäs mutta ee sano...
Kovin on kylymee ja siellä kaet vielä kylymenpöö?Iltoo Kalle K ! :○)
No mie aikain leikkasin ja liimasin ja viimein tuommosen pötkylän sain aikaan :) Hyvähän tuo oh ku kelepoo noinnii vaativalle huns...tuota asiantuntijalle.
Sehän tul nää pakkaset sitten oivaan aikoon sinnehi, ku on samalla nämä nenänvalakasu-viikot männeellään. Vaikka ee kait se mehtässä nii kylymee uo ku tiellä aakeella laakeella. Mutta oha tuos kovast pakkasest se huono puoli, jotta ne puut paukkuupi melekosesti ja tuommoset herkät runoimmeiset ku sieki ja Pekka* ja muuta huns...asiantuntija, jos sattuupi olemaan mehtäs, suattaapi säikkyy jotta jospa siellä joku kuitenniin nuuskii..
Tuostapa tul mieleen jotta se nimismies ol kovasti ihmetelly jotta miten se sen koira näyttee lihovan ihan ku silimis, vaikka se sitä syöttee sääkäristi kennelin ohojeitten mukkoon. Uaamul sillä koiralla kuulemma oh hirviä hinku ulos ja se suokasoo jonnekin tunnisk ja ku tulloo kotio oh maha pullollaan ja het alakee makkoomaan eekä liiku mihinkeen koko päivänä. Ei se kuulemma enne jaksa lähtee jäniksienkään perrään sinne mehtään, niin lihava se oh.
Sie et tietennii tiiä asseesta mitteen..?
heh..Tiiäkkö sie ku mei eelen satun tuaas kohilleen simmosen tulevan äitin kans.. niin sanoimpahan siihen ..niih..tuaspa tietennii. jotta 'oletkos vauva siellä?' ja tiiäkkö mitä hää tek, no se potkas! :○))) Pitihä se tarkistoo....;D
Mutta nyt pittee alakee pikkuhilijoo suunnittelemaan pahnoille mennoo.
Vuaan vielä kiittelen sinnuu Kalle K ja toivotan hyvee yötä! :)
http://uuvana.files.wordpress.com/2010/12/imgp6406-aattoaamu-kuu-b.jpg
- Angstinen taivas
Tää on kyllä Kallekustaa sellaane laji ettet sie pärjää laisinkoo meille ämmille.. Älä tuu sie sihe aloottajan kaunista kuisketta arvostelemahan..
Runo kaunis ko ihmise mieli ja sie hontti tuut sihe kiusoomaa..häpiä..huutia siiä mokoma huttune puol mieli.. Mie sinnuu pauhaan ja manaan ja kiusoon jottet sie tiiä elles ny painu kothiis kasvamaha..ninnunnannu..Pakkasiltoo, Angstinen taivas!
No nyt pitää kyllä sanoa ja kuuluvasti, että Kalle K on ykkös vieras Murukullan runoissa! Oikea pesial kes tara! :)
Lupa hänellä on käydä vaikka sata kertaa eikä sittenkään vielä haittaa!
Walter Winchellin sanoin, Tosi ystävä on hän joka kävelee sisään juuri silloin kun koko muu maailma kävelee ulos.
Sisään on kävellyt kylläkin koko kylänväki.. mutta ompahan riittänyt tunnelmaa, vauhtia ja vaarallisia tilanteita. ;)
Runoarvosteluun mie niiaan, ymmärrän sen niin että kelpaa ja silloin ei ole valittamista, vaan ainoastaan kiitosta. :o)
http://personal.inet.fi/luonto/tarranlinna/Helmikuu2010.gif
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1598588Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu994035- 1143902
- 553373
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422704Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23651877- 531864
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441813Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111781Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201511
