PEKKA HAAVISTO (2)

Pekka Haavisto on parempi vaihtoeto presidentiksi.
20162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Pekka Haavisto pyrkii todella ikävästi sensuroimaan keskustelusta kaiken mikä on hänelle ikävää ja sitähän riittää. Hänen mielestään kaikki on epäreilua joka ei edistä hänen uraansa.

Homous on hänen mielestään etu ja hän käskee suosia enemmistöjen syrjintää mutta miksi homous tekee hänet paremmaksi ihmiseksi? Alle puoli prosenttia suomalaisista on homppeleita.

Millainen arvojohtaja hän olisi sivarina Suomen puolustukselle? Hän kehottaisi miehiä sivareiksi ja laiminlyömään Suomen puolustamisen.

Taloudesta hän ei tiedä mitään eikä voi auttaa Suomen ulkomaankauppaa mutta kehitysapu kyllä kiinnostaa ja miljardien syytäminen ulkomaille.

Hänen puolisonsa on väkivaltainen rattijuoppo mutta Pekan mielestä se on vain söpöä. Hän ei milläänlailla tuomitse puolisonsa tekemää törkeää pahoinpitelyä eikä rattijuoppoutta. "Siellä se yksi luimistelee kotona" oli hänen kommenttinsa.
Hänen puolisonsa taitaa myös olla viharikoksen tekijä sillä hän hakkasi homon ravintolassa.

Äänestä
  • Pekka Haavisto onkin rauhantekijä, eikä sotapäällikkö.
    Kehitysapuun Suomi on sitoutunut paljon ennen Haavistoa. Sitoumusten lunastaminen on vain ongelma.
    Kaupassa Neuvostoliiton aikaa pressalla oli merkitystä.
    Saako muuten Jenni tulla ulos?

    Äänestä

Taas lapselliset uunot ja rasistit kirjoittelee tänne oma paskanhaju nenässä.

Äänestä

Kakkoskierros alkaa kakkosella. Se on selvä.

Äänestä
  • Pekasta saadaan todella pätevä pressa.

    Äänestä

Pekka Haavisto on huomenna 30.1. Vaasassa. - Tervetuloa.

Äänestä

Kaikki ajattelevat äänestää Pakka Haavistoa.

Äänestä

Iltalehti kysyi ehdokkailta: Missä tapauksessa Suomi voisi tukea sotilaallisia painostustoimia Irania vastaan?

HAAVISTO:
- Suomen ei pitäisi osallistua sotilaalliseen painostukseen. Kriisin ratkaisuun tarvitaan vahvoja diplomaattisia toimia.

NIINISTÖ:
- Tilanteessa, jos turvaneuvostossa todennetaan ne syyt ja jos turvaneuvosto antaa mandaatin.

Eli jos Niinistön johdolla suomen joukot lähtee sotimaan Iraniin, niin eikö sen jälkeen ole terroriuhka suomessakin jokapäiväistä??? Hulluja on ne, jotka sellaista haluaa.. Äänestäkää 2 jos haluatte suomen säilyvän puolueettomana !!

Äänestä

ylioppilas pressaksi -ja vielä homo! EI !!!

Äänestä

Suomi ei tavitse sotapäällikköä, vaan rauhantekijää ja humanistia...

Äänestä

Ja heikoimman puolella olijaa,

Äänestä

Me valistuneet ja sivistyneet humanistit äänestämme Pekka Haavistoa..

Äänestä

Varsinainen vaalipäivä sunnuntaina 5.1.2012. Lappuun nro 2.

Äänestä
  • Hei Vaasalaiset. El Gringossa tänään keskiviikkona 1.2.2012 Pekka Haavisto presidentiksi -tukikonsertin, jonka lipputulot menevät lyhentämättömänä Haaviston vaalikampanjaan.

    Äänestä

H-hetki lähestyy.

Äänestä

1990-luvun laman jälkeen talous on kasvanut kasvamistaan, mutta onko ihmisten hyvinvointi lisääntynyt? Ei. Näyttää että talouskasvuun tuijottaminen tuo vaan kroonista pahoinvointia lisää koko ajan. On siis aika tuoda muitakin arvoja politiikkaan kuin rikkaitten rikastuminen, myös tavallinen keskituloinen työ ja sen tekijät pitää saada kunniaan.

Tämän takia siis kannattaa äänestää Haavistoa:
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012020115150224_pd.shtml

Näitä uutisia lukiessa ei naurata Niinistön linja:
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2012/02/eva_syrjaytyneiden_ydinjoukko_on_hukassa_3223460.html

Äänestä

Oletko ennustaja jos ennustat että Pekka Haavisto on kakkonen?

Äänestä

LOFTETISSA - Pekka-kahvila - Café Haavisto
Aika: la klo 10 - 15
Paikka: Raastuvankadulla
Tervetuloa joukkoon

Äänestä

Kampanja jatkuu. Huomenna äänestetään.

Äänestä

Hieno Pekkaspäivä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kakkonen kirjoitti:

Pekka Haavisto on parempi vaihtoeto presidentiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu