Eihän nyt edes kehtais miesparia maailmalle lähettää edustamaan Suomea!
Sauli on järkevä,fiksu edustava,kuten myös vaimonsa!JOTEN SE ON SIINÄ!
Sauli on järkevä,fiksu edustava,kuten myös vaimonsa!JOTEN SE ON SIINÄ!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Siähän sen sanoit.....
En kehtaa äänestää ja olla aivopestyjen joukossa, mutta en kuitenkaan mene nurkkaan häpeämään sen vuoksi, että ihmisillä on rahalla mediankautta muokatut taliaivot.
Suomi elää vain työteolla, mistä löytyy työväen presidentti ehdokas, ei ainakaan Kokoomuksesta.
Eikä kannata valittaa kun kaikki kallistuu ja verot nousevat, pitäähän heroilla olla nöyrää orjatyövoimaa joka heitä elättää.
Jakovarat ja veronkevennykset ohjattiin sellaisille, jotka olisivat muutenkin tulleet hyvin toimeen ja maan huono-osaiset laitettiin leipäjonoon syömään niitä murusia joita herrojen herkkupöydistä tippuu.
Miksi kehtaatte äänestää sellaisia jotka repivät omat rahansa teidän hiestä ja selkänahasta?
Odottakaas kun kokoomus laittaa vielä lapsilisätkin verolle.
Joskos se sauli oli jossain väläyttänyt sellaista.
Jk: Aina puhutaan ETTÄ TYÖTÄ kaikille, "sehän on hyvä", mutta mutta koskaan ei puhuta siitä palkasta ja kokoomustahan tämä ei kiinosta.
NYT ON PRESIDENTIN VALINTAI EI EDUSKUNTA=PUOLUE VAALIT=)
HERÄÄ!!!!!!!!!!!!
Pysy vaan nurkassasi,äläkä vuan kehtoo äänestää!
MUTTA,,,,,,,,,,,,,,LUPAATKO,ETTÄ ET SITTE KEHTAA VALITTAAKKAAN?!!!!!!!!!!!!!!
Häh kyllä pressa voi vaikuttaa mielipiteillään ja kannanotoillaan ja mitä yleensä päästää suustaan.
Ps: Ja opettele käyttään sitä caps lock nappulaa.
Sauli on kova itkettämään naisia ja muita alaisiaan, kohta itket sinäkin saulin jennin kanssa hooooaaaahahaha.....
Hienosti ja ytimekkäästi ilmaisit asian "minätoinen" komppaan sinua täysin. Ei, kun äänestämään!
Olen samaa mieltä.
Totta puhut!
Haavistolle mällit lärviin..Joten se on siinä..Hitun vintti
ÄÄNET SAULILLE!
JOO kyllä huomaa ettei olla mietitty.
Miten ihmisistä on tullut sellaisia, että eivät kehtaa ja häpeävät toisiaan.
Ihmisen itsetunto on hukassa ja hän häpeää itseään, mutta syyttää siitä toisia.
Suomalaisten heikko itsetuntohan se taas näkyy. Tulee mieleen wanaha vitsi joka kuuluu näin:
Hakaniemen torille oli tuotu sika.
Amerikkalainen huomasi sian ja tuumasi: 'Tuonpa kaappaan mukaani tilalle ja kasvatan siitä valtavan porsaan joulupöytään!'
Italialainen huomasi sian ja huudahti: 'Mamma mia, tuostahan minä perheelleni loihdin herkullisen lounaan!'
Suomalainen käveli sian ohi ja mietiskeli: 'Mitähän tuokin sika minusta ajattelee...'
Ehkä suomalaiset nyt pyöriskelee vapaan ilmapiirin pyörteissä; on muodikasta äänestää perinteisiä arvoja vastaan. Ja oikein uhallakin. Haavisto on ok. persoonana; mutta hänen tukijajoukot turvautuvat vastapuloen tukijoiden pahoipitelyyn!!! Pohjanmaa on ollut perinteisesti omavarainen... tarvitaanko kettutyttöjä ja sikapoikia tänne? Vihreiden ajatus on kaunis, mutta ketkä maksavat yhteiskunnan verot ja saatavat? Ja MITÄ AJATTELEVAT esim. VANHAN EUROOPAN KATOLISET MAAT HOMO PRESISINTISTÄ (kauppa, yhteydet.ym.)
Voi teitä lapsi rukat maailman johtajissa on tuhansia homoja ja lesboja.
Pahimmat pahikset löytyvät papiston pedofiili joukoista.
Riisukaa ihmiseltä sukupuoli ja hormonit ja ajatelkaa ihmistä ihmisenä, eikä seksiobjektina.
Himon kohde voi olla mikä tahansa kunhan se on laillista.
En etsi valtaa loistoa en kaipaa mitään muuta kuin rauhaa päälle maan;))
Rauha taitaa olla entinen muija, jos homo pääsee pressaksi, Rauhalta loppuu toimeentulo.
Jaa mitähän tekemistä kettutytöillä ja sikapojilla on Vihreiden kanssa?
Ja mitähän tekemistä Haavistolla oli Koijärviliikkessä??? Monet vihreiden kannattajat nyt ylpeilevät saavutuksillaan onnen huumassa....
Ja kyllä se loanheitto on ihanaa puuhaa. Sieltähän se sonta aina lentää missä sitä on!
sauli ykkönen!
Suomi ansaitsee SAULIN!
Sauli on ainoa mahdollinen valinta Suomen presidentiks!
Häpeäisin silmät päästäni jokaisen valtiovierailun aikana,jos tuo homopari lähtis maailmalle:( Näin se vaan on ja samaa mieltä tuntuvat olevan lähes kaikki tuttavani ja lähipiirini,johon kuuluu kaikenikäisiä,duunareita ja korkeastikin koulutettuja,siis laidasta laitaan.Sauli ja Jenni =Mäntyniemen isäntä ja emäntä!
Miettikää Hyvät ihmiset! Niinistöä kannattaa äänestää...hänellä on vankka kokemus politiikasta,ovat Jennin kanssa edustava pari valtiovierailuilla ja Sauli hallitsee kyllä ulkomaanpolitiikan siinä,kuin Pekkakin!Johan Kekkonenkin kääntyisi haudassaan,ku tietäisi,että Suomea hallitsisi homosivari!
Ihmisenä Pekka varmaan ihan ok,mutta ei sovi presidentiksi.
jos ihan PAKKO valita kahdesta pahasta niin ehkä siis ehkä se olis sauli vaikkei sekään ole se kaikkein paras vaihtoehto,ennemmin valitsisin lipposen paavon mutta nyt tässä tilanteessa, jos siis pakko olis kuoleman uhalla äänestää niin sauli
Se on Sauli!
Juu Sauli se on. En tiedä yhtään joka oikeesti äänestää Haavistoa. Ja hyvä näin.
Mä äänestän Haavistoa :) - Eihän sitä mihinkään kauneuskilpailuun olla lähettämässä...
Täällä joku jauhaa puolueista ja porvareista ym. Nyt on siis henkilövaalit!Ja Sauli voittaa!
Joo mutta sauli on hyvä aivopesämään ja hypnoosissa kulkevat sitten muut, kokemuksia on hallitus kausilta, vai onko ihmiset näin sokeita tai sitten jo aivopestyjä :)
Äänestän Saulia,politiikan ammattilaista.Edustavaa herrasmiestä,jolla on elämän arvot kohdallaan:Usko Jumalaan,käynyt armeijan,elää avioliitossa Jenninsä kanssa....
Se on siinä!
Kuuluu mihin USKONTOON ja KIRKKO kuntaan.
Pitäähän Suomen saada kunnon presidenttipari! Sotaveteraaneja,maamme pelastaneita ja rakentaneita muitakin vanhoja ihmisiä kohtaan se on suoranainen VELVOLLISUUS!
Siis:Sauli ja Jenni.
Ei oo mitään epäilystä,ketä äänestää,ku on seurannut noita vaalikeskusteluja ym. Kaikesta paistaa läpi Niinistön ehdoton kokemus laaja-alaisesti asioden tietämyksestä!
Lähden tästä äänestämään..NIINISTÖÄ.
Kuinmyös
ONNEA HERRA TASAVALLAN PRESIDENTTI:SAULI JA PUOLISOSI JENNI!
Meni just,niinku pitikin...olen teistä YLPEÄ!
Eipä mennyt ääneni hukkaan!
Saatiin taloon kunnon Isäntä ja hehkeä emäntä rinnalle!Nyt voi olla ylpeä!