Lastenhoitajaa tarvitaan!

Christina

Lapsiperhe Espoosta (Westend) etsii lapsirakasta, reipasta ja savutonta lastenhoitajaa.Lapsia on neljä ja koiria on kolme.Mies on arkipäivisin poissa kotoa työnsä takia ja minä kotona lasten kanssa.Nuorin lapsista on vuoden alussa syntynyt tyttö ja esikoinen on 4v.Lähinnä olisit kolmen vanhimman sisaruksen kanssa.Siivouksen ja pyykit hoitaa taloudenhoitaja.Vauvanhoito vie nyt tällä hetkellä aikaani ja sinä reippaana, jos viitsisit välillä hetken katsoa myös vauvaa, että pääsisin käymään ulkona tms.Isommat sisarukset ovat helppohoitoisia ja heistä on toisilleen seuraa.Hoidon tarvetta siis arkipäiville.6-8 tuntia päivässä.Esim. klo: 08:00-14:00 tai 07:00-15:00.Sopimuksen mukaan.Tietenkin palkkatoive.Olisiko mahdollista, jos välillä katsoisit lapsia yön yli? olisi menoja.Korvausta vastaan.

2

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OpeArt-opiskelija

      Hei Christina!

      Täällä vastailee 22-vuotias toisen vuoden luokanopeopiskelija Savonlinnasta. Olen luonteeltani hyvin iloinen, vastuuntuntoinen ja luova. Minusta olisi ihana tulla lastenhoitajaksi perheellenne! Minulla on paljon erilaista työkokemusta lasten kanssa olemisesta ja lasten hoitamisesta; olen ollut mm. töissä päiväkodissa 0-3 vuotiaiden lasten ryhmässä, 1. ja 2. luokilla kouluavustajana, seurakunnan avoimissa ja 3-6 vuotiaiden lasten päiväkerhoissa sijaisena sekä kahdesti lastenhoitajana/aupairina perheessä; viime kesänä 5- ja 7-vuotiaiden poikien ja toissavuonna australiassa 6 kk 2- ja 0-vuotiaille pojille.

      Tykkään puuhastella lasten kanssa monenlaisia asioita; ulkoilla, pelata, leikkiä, laulaa, leipoa, askarrella ja tutkia yhdessä tätä ihmeellistä maailmaa. Vapaa-ajallani harrastan kitaransoittoa, tanssimista ja muuta liikuntaa, ruoanlaittoa, sisustamista ja vietän ystävieni kanssa aikaa.

      Yön yli lastenvahtiminen onnistuu myös vallan mainiosti. :)

      Minulla on tässä keväällä vielä siis koulua ja täysipainoisesti pystyisin aloittamaan työt toukokuun alussa. Huhtikuussa meillä on kuitenkin jo sen verran vähän luentoja ja harjoituksia, että silloin voisin mahdollisesti hoitaa lapsia esimerkiksi kahtena tai kolmena päivänä viikossa ja ainakin käydä muutamia kertoja tutustumassa lapsiinne.

      Ovatko muutkin lapsenne kuin nuorimmainen tyttöjä? Minkä ikäisiä kaksi keskimmäistä lasta ovat?

      Kotipaikkakunnallani Forssassa perheellämme on terhakka ja vauhtia täynnä oleva koiranpentu Lilo, jonka kanssa on tullut lenkkeiltyä ja puuhailtua, joten koirien hoitaminenkin minulta sujuu.

      En ole miettinyt sen kummemmin palkkatoivomustani, muuta kuin että toivoisin sen kattavan asumis- ja muut elämismenoni kesän ajalta ja ehkä vielä jotain jäävän talteen syksyn opiskeluja ajatellen, niin 8-9 euroa voisi olla sopiva tuntipalkka arkipäivinä. Olen kuitenkin palkan suhteen joustava. :)

      Kerron mielelläni lisää itsestäni ja olisi hauska kuulla enemmän myös teidän lapsistanne ja perheestänne! Minulle voit laittaa myös sähköpostia, osoitteeseen [email protected]

      ystävällisin terveisin,

      Annileena :)

    • antsuj

      Hei Tarvitsetko vielä lastenhoitajaa? T. Annika 0407501985

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      126
      6400
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      376
      6195
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      71
      6183
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3992
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      148
      2415
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      131
      1456
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      13
      1299
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1128
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      960
    Aihe