Pussaaminen?

help!

Olen nyt surustellut vähän aikaa. Olemme vain pussaneet lyhyitä pusuja (huulet kiinni) Pelkään että mokaan jotenki pitkissä pusuissa? eli voisitteko neuvoa?

4

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on

      Noh jos olet epävarma pitkistä pusuista (kielareista) suosittelisin että sinä ja poika- tai tyttöystäväsi ehkä keskustelisitte asiasta. Tai pysyisitte vielä niissä lyhyissä pusuisssa, koska keskusteleminen asiasta voi olla hieman nolostuttavaa. Jos kuitenkin haluatte edetä suhteessanne kielisuudelmiin, niin mieluiten tekisitte sen silloin kun tunnet olevasi valmis ja te olette kahden kesken, ilman, että joku toinen henkilö on läsnä asettamassa tietynlaista "painetta".:)

      Eli siis jos haluatte suudella kunnolla, niin tehkää se rauhassa, kahden kesken, niin että kummallekkin osapuolelle sopii (:(:

    • Mammuska

      Eiköhän tuo mene omalla painollaan eteenpäin, eli edetkää hitaasti ja varovasti ja sittenkun on niiden pidempien suudelmien aika, niin ne tulee omalla painollaan mukaan kuvioon. Ei niitä tarvitse miettiä sen suuremmin. Olkaa nuoria ja nauttikaa siitä =)

    • MK

      Älähän huoli. On ihan ymmärrettävää, että suutelu jne. jännittää, mutta ihan turhaan. Tuskinpa seurustelukumppanisikaan mikään kokenut on, ja vaikka olisikin niin ymmärtäähän sen, ettei kukaan ole seppä syntyessään (täysoppinut ja osaava siis). Harjoittelu tekee mestarin, ja tässä asiassa varsinkin harjoittelu on varsin mukavaa :)

      Ota vain rennosti ja anna mennä, todennäköisesti homma lähtee sujumaan ihan luonnostaan, kun sitä ei turhia murehdi. Ja jos asia kovasti paljon jännittää, niin jutelkaa asiasta yhdessä etukäteen. Ja muistakaa että itselleen ja yhteisille edesottamuksille saa ja voi myös nauraa yhdessä, ei se suuteleminenkaan niin vakavaa ole :)

      Ja ekalle vastaajalle sen verran, että pitkät suudelmat ja kielisuudelmat ovat kaksi eri asiaa. Suudella voi ilman kieltä, tai kieltä kauttaen, ihan oman ja kumppanin mieltymysten mukaan :)

    • Help!

      Kiitos kaikille neuvojille:))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      87
      2071
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1756
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      236
      756
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      701
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      699
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      598
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      556
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      492
    Aihe