Aaargh..apua

Mulla kun nyt on sellanen ongelma,että ratkotaan se porukalla! ;) eli oon korviani myöten ihastunut meidän työpaikan uuteen tyttöön! Mä olen tosiaankin luullut olevani hetero, (saa kai tänne heterotkin kirjoittaa??) mutta ainakin tämä tyttö saa mut liitelemään taïvaissa!! se on aivan upea,vaalea,hauska,sosiaalinen ja IHANA! Mä en kestä koska en todellakaan tiedä miten toimia,tää on ihan uusi tilanne mulle. Ja se vielä seurustelee jonkun apinan kanssa.. (lue: miehen kanssa) eli mitä te teette jos olette ihastuneet hetero-naiseen,annatteko vain olla vai mitä? miehiä osaan jo iskeä, mutta naisten kanssa ei ole kokemusta!!
61545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Anna olla, älä tee mitään:o

Äänestä

onko hän osoittanut kiinnostuksen merkkejä? tutustuahan aina voitte, saatpa ainakin ystävän hänestä, jos et enempää...ja kannattaa muistaa, että mies ei ole este, vaan hidaste!;)

Äänestä
  • Totta, ellei se tilanne sitten vain tytöllä syvene sen miehen kanssa entisestään. Joskus jossain tilanteessa tulee raja, että on pakko päästää irti toiveesta..Mutta kannattaa yrittää silti tutustua! Eihän voi tietää, ellei yritä ainakin. Ja voihan olla, että kun hän huomaa kiinnostuksen , yllättäviä asioita voi alkaa tapahtumaan ;)

    Äänestä

Mäkin olen aivan sattumalta aina ihastunut heteroihin. Mun ihastuminen ei ole koskaan perustunut siihen että ensin mietin kohteen identiteettiä ja sitten lähden siitä eteenpäin. Sitä kun ihastuu,ihastuu mukavaan naiseen jossa on sitä jotakin. Ei kannata lannistua! Mulla on toinen seurustelusuhde menossa joista molemmista naisista luulin että he ovat henkeen ja vereen heteroita. Molemmilla oli miehetkin. Heidät pitää vain valloittaa=)
Tein ensin aloitekkaasti ystävyyttä omalla valloittavalla tyylilläni ihastuksen kohteisiin ja samalla heittäen "pähkinöitä" siitä kuinka pidän uutta ystävääni erityisen valloittavana. Siitä se pikkuhiljaa eteni. Pitää käyttää intuitiota, kokeilla kepillä jäätä, kuinka pitkälle toinen osapuoli on valmis menemään. Mutta ei tässä vaiheessa vielä välttämättä käytännön tasolla. Loppupeleissä toinen osapuoli on kuitenkin tehnyt sen ns. isomman aloitteen minun kohdallani. On ollut myös yhden illan juttuja "muka" heteroiden kanssa. Nyt en enää sellaisia kaipaa. Mutta ennen vakavempaa sitoutumista minulla oli suhteita naisiin, joiden kanssa en kuitenkaan seurustellut. Suhteet sisälsivät henkeviä keskusteluja, yhdessä oloa silloin tällöin, seksiä, ja hauskan pitoa. Mutta aina niin, että kumpikin osapuoli tiesi missä mennään ja ettei kumpaakaan sattunut. Kohta en enää tiedä olenko lesbo vai bi, koska kumppanini ovat olleet jo melkoisen kauan naisia. Kuitenkin ajatus siitä että rakastaa ihmistä sukupuoleen katsomatta, on mielestäni hieno, kaunis ja kunnioitettava asia että ehkä kuitenkin pidän itseäni bissenä. Ja/mutta eihän sitä koskaan tiedä mitä tulevaisuus tuo tullessaan...Ja tarviiko sitä lokeroidakkaan itseään mihinkään kategoriaan. Kuka siihen pakottaa? Ei kukaan. Kuitenkin tähän hetero---lesbo välimaastoon mahtuu niin monenlaisia ja erilaisia ihmisiä että lokeroiminen ei välttämättä kerro koko totuutta. Joskus on parempi olla lokeroimatta. Aika näyttää ja pääasia että ollaan onnellisia sellaisina kuin olemme.

Äänestä

Sano sille suoraan.Sitten saat varman vastauksen.Jos vastaus ei miellytä niin voit unohtaa koko asian.Mitä sitä lässyttelemään sen enempiä.

Äänestä

:se on aivan upea,vaalea,hauska,sosiaalinen ja IHANA!

Joo niin olen, mut mä olen varattu, sori ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Julietta kirjoitti:

Mulla kun nyt on sellanen ongelma,että ratkotaan se porukalla! ;) eli oon korviani myöten ihastunut meidän työpaikan uuteen tyttöön! Mä olen tosiaankin luullut olevani hetero, (saa kai tänne heterotkin kirjoittaa??) mutta ainakin tämä tyttö saa mut liitelemään taïvaissa!! se on aivan upea,vaalea,hauska,sosiaalinen ja IHANA! Mä en kestä koska en todellakaan tiedä miten toimia,tää on ihan uusi tilanne mulle. Ja se vielä seurustelee jonkun apinan kanssa.. (lue: miehen kanssa) eli mitä te teette jos olette ihastuneet hetero-naiseen,annatteko vain olla vai mitä? miehiä osaan jo iskeä, mutta naisten kanssa ei ole kokemusta!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu