Kyllä on melkoiset hurmosvaalit menossa ja kumpikin koettaa kättelemällä saada helpoimmat äänet.
Minä pyysin molemmilta arvokeskustelua omaishoitajien ongelmista, mutta nillä on oikeat arvot hukassa molemmilla, eikä mielipidettä ole tullut.
Täytyy alkaa nyt pommittamaan ennen kunnallisvaaleja vaaliehdokkaita.
Saadaan edes huomiota ja sitä suurta arvostusta.
Vaalihuuma
7
158
Vastaukset
- v<v<v<
En äänestä kumpaakaan...
Jompi kumpi tulee valittua, ihan sama.. - 18+17
Ainakin toinen näistä lahjoittaa hyväntekeväisyyteen suuria summia.. luin sen erään muun politiikon kirjasta.. eikä tämä kirjailija ole kummankaan ehdokkaan puoleesta..
- just jämpt
Presidentillä ei ole mitään vaikutusvaltaa omaishoitajien tilanteeseen,ainut on jos porvarit hallitsee niin köyhiltä pois!!
- hampsus
mitäs köyhiltä voi pois ottaa.. köyheeden varmaan :D
- leaksleaks
niin... tämä oikeistoin ehdokas on "köyhemmästä" lapsuudesta lähtöisin kuin "hyväosainen" vihreä taas "varakkaamman" lapsuuden viettänyt..
kannattaa ottaa asioista selvää.. - 12345678+
Ihan sama kumpi valitaan, omaishoitajien asit eivät kumpaakaan kiinnosta.
- vetästä
Niin... mutta onneksi tällä palstalla voi tästäkin asiasta kirjoittaa mielipiteensä... arvostan sitä.. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2284619Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4483333Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142278Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa211929Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja81232Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat271080- 741053
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691045- 77986
- 54936