Kaipaavatko lapsenne viihdettä ja kaikki kakkosen, kolmosen ja nelosen ohjelmat on jo katsottu?
http://www.youtube.com/watch?v=fVojOpoqD3g
Tässä on tuore lapsille suunnattu matkailuohjelma, jossa kaksi ystävystä seikkailee erilaisissa matkailukohteissa! Ohjelma on Tampereen Ammattikorkeakoulun opiskelijoiden käsialaa ja palautetta arvostettaisiin lasten suusta, koska heille tämä on juurikin tarkoitettu!
Hillan ja Hepulin ensimmäinen jakso sijoittuu Ähtärin eläinpuistoon. Seuraava jakso ilmestyy huomenna (1.2), jossa seikkaillaan Mäntässä Serlachius-museossa :)
Lisätietoa löytyy osoitteesta MediataideM / V klikkaamalla VäriTV -osiota.
Ohjelmaa löytyy myös vanhemmillekin monessakin muodossa, mm. iskälle auto-ohjelma Automania ja äidille vaikka elämänmuutosta käsittelevä Askel!
Uusi lastenohjelma netissä!
Hilla&Hepuli
1
368
Vastaukset
- mamma78
Toi jakso Ähtäristä oli kyl kiva! Muksut jakso ihan mielellää kattoo sitä! Varsinki lumileopardi oli mieluisa, ehkä nuo lapsetkin muistavat tänään harjata hampaat ;-) Pitääpäs katsoa myös tuo museojakso sitten kun muistaa ja kerkeää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831279
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?49690Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t248594Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 52552
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550